جوش‌هایی که نباید بترکانید! 7 نوع جوش صورت که نباید آن را فشار دهید | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

جوش‌هایی که نباید بترکانید! 7 نوع جوش صورت که نباید آن را فشار دهید | مجله پوست و مو


وقتی که در آینه به خود نگاه می‌نمایید یا به دنبال آرایش کردن هستید امکان پذیر است متوجه جوش‌ها و برآمدگی‌هایی بر روی صورت شوید و بخواهید آن را با دست فشار دهید تا محتوای درون آن خارج شود و فرآیند خوب شدن سریع‌تر گردد. کارشناسان باور دارند وقتی که صحبت از برآمدگی‌های پوستی و جوش صورت به میان می‌آید، دست نزدن به آن رویکرد مناسبتری است. فشار دادن هر چیزی سبب می‌شود پوست شما ضرر ببیند و التهاب آن را نیز سرعت قسمتیدن به می‌کند. همانطور که می دانید التهاب مسئله بزرگی است و معالجه آن امکان پذیر است به وقت بیشتری احتیاج داشته باشد. درنتیجه برای اینکه ضرری به رگ‌های خونی وارد نشود مناسبتر است جوش‌های صورت و برآمدگی‌های آن را لمس ننمایید(فشار ندهید).

  1. موهایی که در درون برآمدگی‌ها یا جوش‌هاپرورش می‌کنند:

حتما شما هم از این وضعیت خسته شده اید و دوست دارید این موها را بردارید حتی اگر درد بیشتری داشته باشد. اینکار به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود. وقتی مو در درون برآمدگی‌ها و جوش‌های صورتپرورش می‌کند که شفت مو در زیر پوست به دام می‌افتد. این برآمدگی‌ها همواره قرمز، ملتهب و اذیت کننده هستند اما مناسبترین کار این است که به موهای آن دست نزنید. مصرف قیچی یا برداشتن با دست نیز اصلا ایده مناسبی نیست. در حقیقت انجام اینکار سبب می‌شود پوست شما بشکند و همین امر نیز سبب عفونت و التهاب می‌گردد و پیامد خیلی سختی همانند عفونت استاف یا سپسیس را به دنبال خواهد داشت. فشار دادن اینگونه موها تنها سبب ایجاد التهاب و خارش می‌گردد. در عوض شما می‌توانید اندکی هیدروکورتیزون بر روی پوست خود اعمال نمایید تا قرمزی، خارش و التهاب آن کمتر شود. ناحیه مورد دید را با یک پاک کننده و لایه بردار پوست بشویید تا مو به میزان پوست برگردد وپرورشآن متوقف شود.

  1. زخم‌های سرد:

سعی نمایید این زخم را هرگز لمس ننمایید. فشار دادن زخم سرد قادراست به راحتی سبب تشکیل زخم دیگری شود. همینطور فشار دادن آن منجر به آزادسازی محتوای مایع تاول نظیر آن می‌گردد که شامل بعضی از ویروس‌هاست و قادراست به آسانی به دیگر نقاط جسم نیز منتشر شود. این تاول‌ها توسط ویروس هرپس سیمپلکس ایجاد می‌شوند که قادراست در تاثیر فشار یا لمس از یک نقطه به نقطه دیگر جسم منتشر گردد. زخم‌های کوچک امکان پذیر است بر تاثیر معالجه‌هایمحلی خوب شدن یابد، اما اگر متوجه زخم سردی شدید که در حال گسترش است، مناسبتر است به یک دکتر کارشناس رجوع نمایید تا معالجه آغاز گردد. از بوسیدن دیگر مردم نیز در این وضعیت پیشگیری نمایید.

  1. میلیا یا جوش‌های سفید زیر پوستی:

اگر متوجه جوش‌های سفید زیر پوستی که به عنوان میلیا مشهور است، شدید، اصلا به آن دست نزنید. مناسبتر است بدانید که اینگونه جوش‌ها با فشار دادن خوب شدن نمی‌یابند. این برآمدگی‌ها سخت و سفید هستند و زیر پوست قرار گرفته‌اند. دست زدن یا فشار دادن آن‌ها نتیجه مناسبی به همراه نخواهد داشت. پس مناسبتر استتلاش بیهوده ننمایید. فشار دادن میلیا امکان پذیر است سبب قرمز شدن پوست، خارش و التهاب گردد. اگر این برآمدگی‌ها شما را اذیت کرد مناسبتر است با یک کارشناس پوست مشورت نمایید و راه معالجه آن را یاد بگیرید.

  1. کراتوز پیلاریس:

این مریضی اکثر به عنوان “پوست مرغی” شناخته شده است . کراتوز پیلاریس تقویتی است که توسط جمع شدنکراتین ( پروتئینی که از پوست، مو و ناخن در برابر عفونت و دیگر سموم محیطی مواظبت می‌کند) ایجاد می‌گردد. بنابراین این تجمع، موانعی تشکیل می‌شود که ورودی فولیکول‌های مو را مسدود می‌کند. فشار دادن این موارد سبب بدتر شدن تقویت آن می‌شود و امکان پذیر است پیامد بدتری همانند قرمزی و خارش را به همراه داشته باشد. به جای اینکه دست خود را کثیف نمایید مناسبتر است از یک لایه بردار شیمیایی مصرف نمایید که شامل اسید سالیسیلیک یا گلیکولیک اسید برای آرام کردن التهاب است. اگر این مورد کارساز نبود بایست به یک دکتر کارشناس پوست رجوع نمایید.

  1. جوش‌های سر سیاه:

حتما شما هم خوشحالید که این جوش‌های سر سیاه قرمز و ملتهب نیستند اما بایست به این مطلب توجه نمایید که هنوز می‌توانند به چهره زیبای شما ضرر وارد نمایند. جوش‌های سر سیاه شامل موادی است که در جوش‌های سر سفید یافت می‌شود. در اینگونه موارد منافذ صورت با چربی مسدود می‌شود. در مورد جوش‌های سر سیاه، چربی بعد از قرار گرفتن دربرابر هوا اکسید می‌شود و وضعیت سیاه رنگ به خود می‌گیرد. اگرچه فشار دادن آن به دید روش آسانی است اما قادراست به پوست شما صدمه بزند. فشار دادن این جوش‌ها سبب می‌شود باکتری‌ها به عمق زیادتری نفوذ کنند. برای اینکه چربی پوست خود را بگیرید مناسبتر است از یک لایه بردار پوست مصرف نمایید.

  1. آکنه کیستیک:

این گونه برآمدگی در عمق زیادتری از پوست رخ می دهد و سبب تشکیل یک گره قرمز می‌شود که نه تنها دردناک است بلکه معالجه آن خیلی سخت می‌باشد. التهابی که به همراه آکنه کیستیک رخ می‌دهد قادراست فرآیند معالجه را سخت کند و اکثر منجر به ایجاد زخمی می‌شود که حذف آن غیر امکان پذیر است. فشار دادن این جوش‌ها کارساز نیست. کیست در بخش‌های زیرین پوست رخ می‌دهد و اصلا نزدیک محل فشار دادن هم نیست، درنتیجه فشار دادن آن تنها سبب ایجاد محل زخمی و خون آلود می‌شود. در عوض می‌توانید با یک کارشناس پوست مشورت نمایید.

  1. جوش‌های سر سفید:

 اگر می‌خواهید زم‍ان باقی ماندن این جوش‌ها را کمتر نمایید مناسبتر است به آن‌ها توجهی ننمایید. جوش‌های سر سفید باکتری‌ها را در یک محل نگه می‌دارند. درنتیجه وقتی که آن را فشار می دهید باکتری آزاد می‌شود و قادراست به بخش‌های دیگر پوست نیز اسیب برساند. همینطور فشار دادن اینگونه جوش‌ها سبب می‌شود باکتری به عمق زیادتری نفوذ کند و معالجه آن سخت‌تر باشد. وقتی که باکتری به اعماق پوست نفوذ کرد به بافت‌های زیرین نیز ضرر وارد می‌کند و زخم‌ در همان جا باقی می‌ماند. پس مناسبتر است اجازه دهید آکنه خود به خود معالجه شود زیرا جسم شما به مناسبی می‌داند چه وقتی بایست کلاژن تولید نماید و پوست را پشتیبانی کند.


نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ عاشقانه قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد