عواض کمبود ویتامین D دی - 10 مورد از مضرات ویتامین د پایین | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

عواض کمبود ویتامین D دی - 10 مورد از مضرات ویتامین د پایین | مجله پوست و مو


آیا در آمریکای شمالی زندگی می‌نمایید؟ به گفته مجله پژوهش غذا‌ای، در این صورت اقبال نسبتا بالایی دارید که ویتامین D شما کم باشد. محدوده ۴۲ درصد بزرگسالان ایالات متحده فقدان غذا‌ای دارند و این مناسب نیست. سطوح کم ویتامین D با خیلیی از ریسکهای تندرستی همراه است، بعلاوه، اگر برای شما تقویت جدی از قبیل سرطان سینه یا پروستات شناسایی داده شده است، اقبال زنده ماندنتان کمتر از کسی است که سطوح نرمال ویتامین D دارد.

مقاله مرتبط: واقعیت‌هایی در مورد ویتامین D

کسی دقیقا مطمئن نیست چرا سطوح کم ویتامین D اثرات منفی بر تندرستی می‌گذارد. گرچه متخصصان می‌گویند که مقدار پیشنهاد شده توسط موسسه دکتری برای استفاده هر روزه ویتامین دی ۶۰۰ واحد IU برای آقایان و خانم ها خیلی کم است. پزشک جوئل فورمان، نویسنده کتاب ایمنی عالی می‌گوید:« مساعدترین سطوح ویتامین D خون برای کم شدن ریسک مریضی شما ۲۸ تا ۴۲ نانوگرم بر میلی‌لیتر است.

خیلیی از مردم به محدوده ۲۰۰۰ واحد IU ویتامین D3 در روز احتیاج دارند تا به آن میزان برسند.» . او توصیه می کند که سطوح ویتامین D توسط دکترتان چک شود تا نمایان شود چه مقدار ویتامین D ضروری است تا میزان ویتامین D خود را تا میزان مساعد زیاد شدن دهید.

۱۰ مورد از پیامد فقدان ویتامین دی برای بدن:

  1. به احتمال زیادتری افسرده می‌شوید

طبق پژوهشی در مجله رواندکتری انگلستان که روی ۳۱۰۰۰ شرکت کننده انجام شد، مردمی با سطوح پایین ویتامین D خون ، زیادتر از دوبرابر کسانی که سطوح بالاتری از ویتامین D خون دارند، گرفتار افسردگی می‌شوند. هیپوکامپ و دیگر نقاط مغز که وضعیت روانیتان را مرتب کردن می‌کند، گیرنده‌های ویتامین D دارند، درنتیجه سطوح پایین ویتامین D، قادراست توانایی این مناطق را برای عملکرد نرمال، تحت اثر قرار دهد.

  1. احتمال کمتری برای نجات یافتن از سرطان دارید

بر اساس مطالعه‌ای در مجله غدد درون ریز و متابولیسم بالینی منتشر شده، بیماران سرطانی که در وقت شناسایی مریضیشان، سطوح بالاتری از ویتامین D دارند ، تمایل به زندگی زیاد‌تر و گذراندن دوره بهبودی زیاد‌تری نسبت به کسانی دارند که گرفتار فقدان ویتامین D هستند. پژوهشگران گرفتنند که هر ۱۰ درجه زیاد شدن در میزان ویتامین D با ۴ درصد زیاد شدن احتمال زنده ماندن از سرطان همراه است.

زیادترین مقدار این رابطه در بیماران مبتلا به لنفوم، سرطان کولورکتال (کولونی راست روده‌ای) و سرطان سینه یافت شد. طبق گزارش مجله پژوهش‌های ضدسرطانی، در واقع بیماران مبتلا به سرطان سینه با سطوح به اندازه ویتامین D نسبت به بیمارانی با فقدان ویتامین D ، احتمال زنده ماندنشان به مقدار ۲ برابر زیادتر است.

  1. زیادتر احتمال دارد که مبتلا به سرطان پروستات فعال شوید

طبق پژوهشی در مجله تحقیقات بالینی سرطان، ریسک دچار به سرطان فعال پروستات در آقایان با فقدان ویتامین دی ، ۴ تا ۵ برابر زیادتر است. گرچه هنوز، علت آن کامل نمایان نشده است، اما پژوهشگران می‌گویند سنجش فقدان ویتامین D و اصلاح آن قادراست به عنوان قسمتی الزامی در معالجه سرطان در دید گرفته شود.

  1. ریسک زیادتری برای دچار به زوال عقل و مریضی آلزایمر دارید

طبق گزارشی از ژورنال نورولوژی، ریسک دچار به زوال عقل در بزرگسالانی که در حد متوسط دارای فقدان ویتامین D بودند نسبت به مردم عادی، ۵۳ درصد زیادتر و ریسک آنانیی که فقدان شدیدی در مقدار ویتامین D داشتند نسبت به مردم عادی، ۱۲۵ درصد زیادتر بود. فقدان مواد غذایی نیز تا ۱۲۲ درصد سبب زیاد شدن ریسک دچار به مریضی آلزایمر بود.

برای درک مناسبتر رابطه، پژوهش زیادتری ضروری است، اما پژوهشگران می‌گویند شما با زیاد شدن سنتان با بداقبالی مضاعفی روبرو خواهیدشد: نه تنها در ریسک ایجاد مسائل شناختی قرار می‌گیرید، بلکه کارایی پوست شما نیز در تبدیل نور خورشید به ویتامین D کم شدن می‌یابد که این خود شما را در ریسک بالاتری برای فقدان ویتامین D قرار می‌دهد.

  1. احتمال دچاری شما به مریضی ورم مفاصل پسوریاتیک زیاد شدن می‌یابد

محدوده ۳۰ درصد بیمارانی که به پسوریازیس مبتلایند، به مرضی معروف به ورم مفاصل پسوریاتیک نیز گرفتار هستند که در آن سیستم ایمنی به مفاصل حمله کرده و سبب درد و التهاب می‌شود. طبق گزارش مجله معالجه و پژوهش آرتریت، یک مطالعه جدید نشان داده که تا ۶۲ درصد مردم مبتلا به ورم مفاصل پسوریاتیک ، مقادیر ناکافی از ویتامین D دارند.

پژوهش قبلی نشان داده بود که مقادیر پایین ویتامین D احتمالا از طریق زیاد شدن مقدار گلبول‌های سفید خون امکان پذیر است تقویت التهابی نظیر ورم مفاصل پسوریاتیک را، بدتر هم بکند.

  1. احتمالا در ریسک دچار به مریضی‌های قلبی شدیدتر قرار می‌گیرید

طبق پژوهشی که در جلسه علمی سالانه کالج کاردیولوژی ایالات متحده ارائه شد، ریسک دچار به مریضی عروق کرونر در مردم گرفتار فقدان ویتامین D نسبت به مردم متداولی ۳۲ زیادتر بود.

همینطور احتمال دچاری آنان به شکل‌های شدید مریضی که عروق متعددی را درگیر می‌کند، ۲۰ درصد زیادتر بود. طبق گفته پژوهشگران ویتامین D قادراست عملکرد ایمنی را مناسبتر کند و التهاب را در کل جسم کنترل نماید که آن هم قادراست در کم شدن ریسک دچار به مریضی قلبی به جسم یاری کند.

  1. امکان پذیر است ذات الریه بگیرید

پژوهشگران دانشگاه فنلاند شرقی گرفتنند ریسک دچار به ذات الریه در مردمی که مقادیر ویتامین D اندکی در خون خود دارند، زیادتر از دو و نیم برابر است. تحقیق مذکور بیان می‌دارد که فقدان ویتامین D سیستم ایمنی را ضعیف می‌کند که ریسک دچار به مریضی‌هایی از قبیل عفونت‌های تنفسی را زیاد شدن می‌دهد.

  1. ریسک دچار به اسکیزوفرنی در شما زیادتر است

طبق گزارش مجله متابولیسم و آندوکرینولوژی بالینی، احتمال شناسایی اسکیزو فرنی در مردمی که گرفتار فقدان ویتامین D بودند بیش از دو برابر مردمی بود که مقادیر به اندازه ویتامین D در خون داشتند. تحقیقات زیادتری ضروری است تا اثر ویتامین D در تندرستی روانی ، نمایان شود.

  1. فقدان ویتامین D شدت پیشروی مریضی ام اس را زیاد شدن می‌دهد

طبق تحقیق اخیر ØŒ مقادیر Ú©Ù… ویتامین D با ریسک بالای دچار به آشفتگیات عصبی عضلانی از قبیل مریضی ام اس، مریضی پارکینسون Ùˆ … همراه است. در حال حاضر، مطالعه جدیدی نشان می‌دهد Ú©Ù‡ اگر شما به ام اس مبتلا هستید، فقدان ویتامین D قادراست شدت گرفتن Ùˆ پیشروی مریضی را شتاب قسمتد Ú©Ù‡ گزارش آن در JAMA neurologyآمده است.

پژوهشگران گرفتنه‌اند که بیماران در مرحله های اولیه ام اس که ویتامین D به اندازه دارند ، احتمال ایجاد ضرر مغزی در آنان ۵۷ درصد کمتر و احتمال ریپالس در آنان نیز ۵۷ درصد کمتر نسبت به مردم گرفتار فقدان ویتامین D می‌باشد.

پژوهشگران می‌گویند شناسایی و معالجه فقدان ویتامین D بایست قسمتی از معالجه برای بیمارانی باشد که مریضیشان جدیدا شناسایی داده شده و قادراست در واقع تاثیرقسمتی معالجه‌های ویژهی از قبیل اینترفرون بتا ۱ بی (interferon beta-1b) را شتاب قسمتد .

  1. احتمال مرگ زودرس و نابزمان شما، زیادتر است

طبق گزارش تحلیلی از ۳۲ مطالعه که در مجله بهداشت عمومی آمریکا منتشر شد، مردمی که ویتامین D خونشان پایین است، نسبت به کسانی دارند که ویتامین D به اندازه دارند، احتمال مرگ زودترشان، زیادتر است.

مردم با ویتامین D کمتر از ۳۰ نانوگرم در هر میلی لیتر خون زیادترین ریسک مرگ زودرس را به هرعلتی داشتند [تا کسانی با مقادیر بالای ۳۰ نانوگرم بر میلی لیتر]. البته مقادیر زیادتر، همیشه مناسبتر نیست. پژوهشگران هیچ برتری دیگری برای کسانی با مقادیر بالای ۵۰ نانوگرم بر میلی لیتر، نمایان نکردند.

دید خود را بیان نمایید دانلود آهنگ عاشقانه قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد