بهترین نوشیدنی برای درمان آنفولانزا چیست؟ | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

بهترین نوشیدنی برای درمان آنفولانزا چیست؟ | مجله پوست و مو


با سرد شدن هوا امحل بروز مریضی های متفاوتی همانند سرماخوردگی و آنفلونزا نیز زیادتر می شود. این روزها خیلی از مردمی که در کوچه و خیابان می بینیم با سرماخوردگی و آنفلونزا دست و پنجه نرم می کنند. سرفه، عطسه و آبریزش بینی حالا تمام جا دیده می شود. تمام این ها نشان دهنده نزدیک شدن فصل آنفلونزاست. با اینکه دلگرمیواریم در این فصل از سال هیچ کس با چنین مریضی روبرو نشود اما آنفلونزا و سرماخوردگی امکان پذیر است برای هر کسی رخ دهد.

مرکز کنترل و جلوگیری از مریضی ها تخمین زده که ۴۸.۸ میلیون نفر در طول فصل های سرد سال ۲۰۱۷ الی ۲۰۱۸ گرفتار آنفلونزا شده اند. اگر شما بداقبال باشید و یکی از این قربانیان محسوب شوید، بایست به دنبال راهی برای قدرت قسمتیدن به بدنتان باشید.

مصرف آنتی بیوتیک یاریی به شما نخواهد کرد. آنفلونزا منبع باکتریایی ندارد. به همین خاطر مصرف تمام آنتی بیوتیک هایی که در دنیا وجود دارد یاریی به خوب شدن آن نخواهد کرد. اما وقتی که آنفلونزا می گیرید (و علامت هایی همانند درد عضلات، تب، سردرد؛ سرفه، گلودرد و آبریزش بینی را تجربه می نمایید) به یاری چندین شیوه موجود می توانید آب بدنتان را حفظ نمایید.

چگونه وقتی که آنفلونزا گرفته ایم آب جسم ما را حفظ کنیم؟

وقتی که مریض می شویم حرفی که بارها و بارها از اطرافیانمان می شنویم این است که مایعات بیشتری استفاده کن.

مرکز کنترل و جلوگیری از مریضی ها هم تایید می کند که مردم مبتلا به آنفلونزا بایست مایعات اضافی بنوشند تا از فقدان آب در جسم پیشگیری شود. اما سوال اینجاست که چه گونه مایعاتی قادراست مناسبترین انتخاب در این تقویت باشد؟ مواردی همانند اب سیب یاریی به شما نخواهد کرد و حتی امکان پذیر است فقدان آب در جسم را بدتر نماید.

پس اگر می‌خواهید خود را برای فصل آنفلونزا مهیا نمایید مناسبتر است پیشنهاد های کارشناسان را آویزه گوشتان نمایید و از آشامیدنی های زیر یاری بگیرید:

آب:

اگر آب بدنتان کم شده، خودِ آب بی شک یکی از مناسبترین مایعاتی است که سیستم بدنتان به آن احتیاج دارد. اما وقتی که مریض می شوید اب آشامیدن برایتان سخت خواهد بود. به احتمال بیشتر شما به مزه دیگری برای میل کردن احتیاج دارید.

برای اینکه جسم در مناسبترین وضعیت آبرسانی خود قرار گیرد (که برای سیستم ایمنی، متابولیسم و تندرستی قلب خیلی الزامی است) شما بایست نه تنها آب بنوشید بلکه بایست سدیم و کربوهیدرات های خوبی وارد جسم نمایید. اگر تنها آب می نوشید بایست مطمئن شوید که در کنار آن از خوراکی هایی که شامل کربوهیدرات هایی با فیبر پایین هستند مصرف می نمایید.

همینطور بخوانید: در طول روز چقدر آب بنوشیم؟

چای:

اگر دوست دارید به زمان مریضی به جای آب، چای داغ بنوشید می‌ توانید اینکار را انجام دهید. تحقیقات انجام شده نشان می دهد چای هم به آبرسانی جسم یاری می کند. اندکی عسل به چای خود اضافه نمایید تا سریع تر کالری مورد احتیاج بدنتان را فراهم آورید. عسل مزه چای شما را مناسبتر می کند.

آب نارگیل:

با اینکه خیلی از ماها علاقه ای به نارگیل نداریم اما آب نارگیل می‌ تواند به زمان مریضی و کاهش آب جسم مناسبترین گزینه برای انتخاب باشد. آب نارگیل شکر و نمک بیشتری همانند آشامیدنی های ورزشی ندارد و تحقیقات انجام شده نشان می دهد که این ماده قادراست به اندازه به اندازه آبرسان باشد.

مصرف آب نارگیل سبب ایجاد درد و ناراحتی بیشتر شکمی نمی شود.تلاش نمایید میزان خیلی اندکی نمک به این آشامیدنی اضافه نمایید تا سدیم مورد احتیاج جسم هم فراهم شود.

آب استخوان:

سوپ نودل مرغ یکی از مناسبترین گزینه ها برای معالجه آنفلونزاست زیرا مایعات بیشتری وارد جسم می کند و قادراست بعضی از الکترولیت های کم شده در جسم را جبران نماید. افزون بر این گیاهان و ادویه هایی که در این سوپ مصرف می شوند فایده ضد التهابی دارند و می توانند با آنفلونزا جنگیدن کنند.

اگر نمی توانید سوپ مرغ و نودل را میل کنید در عوض از آب استخوان مصرف نمایید که لبریز از پروتئین است.

آب پرتقال ۱۰۰ درصد طبیعی:

وقتی که مریض هستید بایست سیستم ایمنی خود را به یاری ویتامین C تثبیت نمایید. متاسفانه مصرف ویتامین C به زمان مریضی، سبب کم شدن شدت علامت های مریضی نخواهد شد اما پتاسیم و مایعات موجود در آب پرتقال طبیعی قادراست به حفظ آب بدنتان یاری کند. اگر به زمان مریضی نمی توانید خوراکی میل کنید به یاری آب پرتقال طبیعی می توانید مواد غذایی مورد احتیاج بدنتان را به آن برگردانید.

بستنی یخی میوه ای:

تامین آب جسم تنها از طریق مایعات نیست. خوراکی های پربار از آب هم می توانند به خوب شدن وضعیت آب جسم یاری کنند. میوه های منجمد یا بستنی های میوه ای به شما اجازه می دهند مایعات و کالری مورد احتیاج جسم را به شتاب فراهم آورید. همین امر سبب شده چنین موادی به زمان آنفلونزا یا ناراحتی شکمی مناسبترین گزینه باشند. بستنی های یخی حتی می توانند گلوی ملتهب و دردناک را تسکین بقسمتند. به دنبال بستنی های میوه ای باشید که طبیعی هستند.

اگر گرسنه هم بودید چه بایست بنمایید؟

مصرف نوبت های خوراکی خوب هم به زمان مریضی از ارزش خیلی بیشتری برخوردار است. اما وقتی که حالتان اندکی مناسبتر شد، استفاده کالری و مواد غذایی برای ریکاوری سریع تر را هم نبایست فراموش نمایید. پیشنهاد می شود مواد خوراکی با نمک به اندازه استفاده شود.

اگر می توانید اندکی پروتئین کم چرب همانند تخم مرغ آب پز به رژیم خوراکی تان مصرف نمایید. اگر میوه و سبزیجات را دوست دارید می توانید آن ها را به بشقاب خوراکی تان اضافه نمایید. گزینه هایی همانند توت ها، کیوی، انبه، خیار، کرفس انتخاب های مناسبی برایتان خواهند بود. اگر حوصله جویدن مواد خوراکی را ندارید از مادر، همسر یا دوست تان بخواهید از این مواد برایتان اسموتی آماده کند.

در صورمتلک علامت های آنفلونزا را در خود مشاهده کردید بلافاصله به دکتر رجوع نمایید. او قادراست داروهای ضد ویروسی را برایتان تجویز کند. مسری بودن این مریضی بعد از ۲۴ ساعت کمتر می شود اما مناسبتر است برای ۵ الی ۷ روز با کسی در رابطه نباشید. وقتی که آنفلونزا می گیرید در منزل بمانید، استآسان نمایید و مایعات زیادتری بنوشید.