6 راه از بین بردن عادت های بد غذایی | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

6 راه از بین بردن عادت های بد غذایی | مجله پوست و مو


ساعت ۱۰ شب است و شما تصمیم گرفته‌اید زودتر از هر روز به رختخواب خود بروید اما بستنی که در فریزر وجود دارد شما را صدا می‌کند. شما مناسب می‌دانید که میل کردن بستنی برای شما مناسب نیست اما به این موضوع اعتنایی نمی‌نمایید و به سراغ آن می‌روید . اصلا برایتان باارزش نیست که چقدر برای کم شدن وزن و سالم ماندنتان تلاش کرده‌اید ، الان تنها چیزی که باارزش است میل کردن بستنی خوشمزه‌ای است که چشمک می‌زند. همانطور که می‌دانید هر شخصی عادت‌های غذا‌ای ویژه خود را دارد. تمام مردمی که عاشق شیرینی و بستنی هستند مناسب می‌دانند که سرکوب کردن اشتهای هر روزه در این مورد خیلی سخت است. خبر مناسب این است که تمام مردم می‌توانند با عادت‌های خوراکی خود جنگیدن کنند و از میل کردن بعضی از مواد پیشگیری نمایند. در این مقاله قصد داریم به استراتژی‌هایی بپردازیم که به شما در تغییر عادت های بد خوراکی یاری خواهد کرد.

  1. چشمان خود را بر روی مواد خوراکی بد ببندید:

بعضی از اوقات مناسبترین کار برای نمیل کردن یک ماده خوراکی این است که آن را از جلوی چشم خود بردارید. مناسبترین گزینه برای زیادتر مردم ایجاد یک مانع بصری است . مثلا به جای اینکه ماده خوراکی را در یک پلاستیک شفاف قرار دهید، می‌توانید آن را در یک فویل بپیچید و سپس در کیسه فریزر بگذارید. حالا هر وقت که به آشپزخانه بروید، خبری از آن ماده وسوسه کننده نخواهد بود. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد،مردمی که موادی همانند کلوچه، کیک، چیپس، نوشابه و شیرینی را در آشپزخانه و جلوی چشممراقبت می‌کنند ۱۳ کیلوگرم زیادتر از دیگر مردم چاق خواهند شد.

  1. برای رسیدن به مواد خوراکی زیان آور مانع ایجاد نمایید:

شاید سخت‌ترین بخش کار این است که خوراکی ی مورد دید و مطلوب خود را استفاده ننمایید. مناسبترین گزینه در اینگونه موارد مرتب کردن یک مانع ساده بین خودتان و خوراکی یا غذا مورد دید است.اگر عاشق میل کردن چیپس هستید، به خودتان بگویید که بایست به فروشگاه بروید و یک بسته از آن را آماده نمایید. مناسب رفتن به فروشگاه هم برای هر کسی آسان نیست. پس شما یک مانع ایجاد کرده‌اید که به شما یاری می‌کند از استفاده مواد زیان آور دور باشید. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که کارمندان وقتی که ظرف شکلات بر روی میز قرار داشت، تقریبا ۹ شکلات در روز استفاده می‌کردند. اما وقتی که ظرف شکلات چند متر آن طرف‌تر قرار گرفت، این مقدار به ۴ شکلات در روز کم شدن نمایان کرد. این بدین معناست که حتی اضافه کردن چند گام به این ظرف شکلات ها؛ استفاده آن را تا ۵۰ درصد کم شدن می‌دهد.

  1. حتی در مورد پرهیز هم فکر ننمایید:

کارشناسان می‌گویند، وقتی که صحبت از ترک خوراکی های وسوسه کننده به میان می‌آید پرهیز کارساز نخواهد بود. مثلا زیادتر مردم می‌گویند از امروز استفاده شکر و قند را به طور کامل و برای یک ماه متوقف می‌کنم ، بعد از یک وقت کوتاه پرهیز، حتی استفاده متوسط این مواد نیز سخت خواهد بود(شخص نقادراست حتی به صورت متوسط از این مواد استفاده کند و زیادتر از میزان قبلی استفاده خواهد کرد). به جای اینکه تصمیمات سخت و غیر قابل اجرا بگیرید،تلاش نمایید تنها میزان اندکی از استفاده خود را که واقعا می‌توانید به آن دست یابید ممحدوده نمایید. مثلا به جای اینکه قهوه خود را با دو قاشق شکر میل کنید، آن را با یک و نیم قاشق شکر استفاده نمایید. سپس شما می‌توانید گام بعدی را بردارید و هفته بعدی میزان زیادتری را کم نمایید.

  1. به خودتان روحیه بدهید:

هر تغییر کوچک در عادتهای بد خوراکی خیلی مناسب و عالی است . اگر به شتاب نمی‌توانید عادت‌های بد خوراکی خود را کنار بگذارید، اصلا فکر ننمایید که عدم موفقیت خورده‌اید. فقط به دنبال مواردی باشید که توانسته‌اید خوب شدن ایجاد نمایید. مثلا به جای میل کردن ۱۰ تکه پیتزا ، شما فقط ۴ تکه از آن را می‌خورید. حتی اگر فرآیند اینکار آرام باشد نبایست نادلگرمی شوید به خودتان روحیه بدهید و با قدرت پیش بروید.

  1. اگر مجدد به عادت‌های بد روی آوردید، خودتان را تنبیه ننمایید:

مناسب تمام ما به مناسبی می‌دانیم که روی آوردن مجدد به عادت‌های بد خوراکی چه حس بدی به همراه دارد. زیادتر اوقات ما به خودمان می‌گوییم تو چقدر احمق هستی ، حتی نتوانستی یک عادت ساده را ترک کنی. اینکار به هیچ عنوان درست نیست. تنبیه وسرزنش کردن هیچ اثر مثبتی در شما نخواهد داشت و در عوض سبب خراب شخصیت و از دست رفتن اطمینان به نفس شما می‌گردد. وقتی که به عادت بد روی آوردید به خودتان بگویید من تلاش خود را انجام دادم ولی صبح روز بعد تمام چیز را از ابتدا آغاز خواهم کرد.

  1. از نیروی داخلی خود یاری بگیرید:

وقتی که تنبیه کردن خود را برای خطاهای کوچک کنار گذاشتید، برای پیشرفتی که حاصل شده است به خودتان جایزه بدهید . اما مصرف مواد برای جایزه دادن به دید ایده آل نمی‌رسد.مناسبتر است از جوایز درونی برای خودتان مصرف نمایید. مثلا وقتی که از جلوی فروشگاه رد می‌شوید و هیچ اعتنایی به چیپس و پفک آن ندارید، برگردید و مجدد نگاه نمایید و از اطمینان به نفسی که در شما ایجاد شده است ، نهایت لذت را ببرید. همین حس مناسب قادراست راه را برای شما هموار کند.