خواص ژل آلوئه ورا - فواید جادویی گیاه الوورا برای بدن | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

خواص ژل آلوئه ورا - فواید جادویی گیاه الوورا برای بدن | مجله پوست و مو


گیاه آلوئه ورا مزایای بیشتری برای تندرستی انسان دارد که بعضی از این مزایا در برگیرنده خوب شدن سیستم گوارش است که همین امر سبب می‌شود تندرستی انسان در زیاد مدت مناسبتر شود.

این گیاه قادراست سیستم ایمنی جسم را تثبیت کند، فرآیند پیری را به تعویق بیندازد، درماتیت را معالجه کند، مسائل قاعدگی را خوب شدن بقسمتد، درد آرتروز را بکاهد، زخم را معالجه کند، وضعیت تهوع را معالجه کند، زخم را کم شدن دهد، میزان قند خون را کم شدن دهد، از بروز دیابت پیشگیری نماید، از استرس اکسیداتیو جلوگیری نماید، مانع ازپرورش سلول‌های سرطانی شود، پیامد جانبی پرتو معالجه ای را کمتر نماید،پرورش موها را ترویج نماید و علامت‌های رفلاکس اسید معده به مری را تسکین دهد.

این گیاه همینطور قادراست میزان کلسترول و تری گلیسیرید را کم شدن دهد، عملکرد سیستم قلبی-عروقی را خوب شدن بقسمتد، درد مفاصل و عضلات را کمتر نماید، طول زندگی انسان را زیاد شدن دهد و مریضی‌های لثه را معالجه نماید.

این گیاه سال‌هاست که برای تسکین درد مورد مصرف قرار می‌گیرد زیرا خصوصیات ضد التهابی عالی دارد.

مطالعات بیشتری در حال انجام است تا بتوانند مزایای زیادتری از این گیاه را کشف کنند.

آلوئه ورا به عنوان آلوئه دارویی نیز شناخته شده است و بعضی از نام‌های شایع آن Lily of the Desert ،Burn Plant و Elephant’s Gall است.

این گیاه متعلق به خانواده گیاهان آبدار است.

زیادتر مردم بر این باورند که منبع آلوئه ورا در سودان است و برای بیش از ۶۰۰۰ سال مورد مصرف قرار گرفته است.

خصوصیات بیشتر و باورنکردنی این گیاه توسط زیادتر کشورها همانند مصر، اسپانیا، ایران، یونان، ایتالیا، آفریقا، ژاپن و هند شناخته شده است.

این گیاه در آب و هوای گرمپرورش مناسبتری دارد و زیادتر در هند، آفریقا و دیگر مناطق خشک دیده می‌شود.

این نوع کاربردهای وسیعی در طب گیاهی دارد. آلوئه ورا موادی همانند mannans، پلی ساکاریدها، لکتین و آنتراکینون دارد که برای تندرستی انسان خیلی سودمندند.

ارتفاع این گیاه به ۶۰ الی ۱۰۰ سانتی متر می‌رسد و برگ‌های آن ضخیم و تیغ دار هستند.

رنگ آن از سبز تا خاکستری مایل به سبز متغیر است. بعضی از نوع‌های این گیاه نقطه‌های سفید رنگی در قسمت پایینی و بالایی میزان ساقه دارند.

حاشیه‌های برگ آن شبیه دندانه‌های اره است و شکوفه‌هایش در طول تابستان دیده می‌شود.

این گیاه را می‌توان به راحتی در بیرون از منزل یا منزل نگه داری کرد.

همینطور بخوانید: کاربردهای آلوورا برای تندرستی و زیبایی

آلوئه ورا چگونه قادراست به شما یاری کند؟

سال‌هاست که ماهیت تسکین دهندگی آلوئه ورا برای مردم متفاوت شناخته شده است و توسط مردم مورد مصرف قرار می‌گیرد.

این گیاه محدوده ۱۸ آمینو اسید دارد که به همراه دیگر مواد در جسم انسان به مناسبی کار می‌کنند و مزایای متعددی برای تندرستی خواهند داشت.

آلوئه ورا زیادتر به دلیل ماهیت معالجه ای اش مورد توجه قرار گرفته است.

این گیاه قادراست پوست، زخم و دیگر مسائل پوستی را مناسبتر کند. با این حال آلوئه ورا مزایای دیگری همانند معالجه مریضی‌های قلبی، دیابت، آسم و آرتروز را دارد.

اگر محصولات آلوئه ورا را در برنامه خوراکی خود بگنجانید و به طور منظم از آن مصرف نمایید، متوجه خواهید شد که جسم شما فعال تر شده است و ظاهر جوان تری دارد.

بعضی از خصوصیات آلوئه ورا را در دنباله مقاله با هم مرور می‌کنیم.

مزایای آلوئه ورا برای تندرستی

خوب شدن سیستم گوارشی

آلوئه ورا به عملکرد درست دستگاه گوارش یاری می‌کند. فایده انرژی زایی این گیاه برای عملکرد درست دستگاه گوارش خیلی مفید است.  وقتی که دستگاه گوارش عملکرد خوبی داشته باشد جذب مواد غذایی مناسبتر می‌شود و عناصر زیان آور در طول دفع از جسم خارج می گردد.

فرایند سالم سیستم گوارش بر روی فکرها و فعالیت‌های انسان نیز اثر مثبت می‌گذارد و قادراست تندرستی کلی جسم را تضمین کند.

این گیاه سندرم روده برانگیختن پذیر را معالجه می‌کند و یبوست و دیگر تقویت گوارشی را خوب شدن می‌قسمتد.

آلوئه ورا دارای موادی به نام پلی ساکارید است که توانایی معالجه آشفتگیات گوارشی و حتی زخم را دارد. زخم یکی از پیامدهای برجسته مسائل گوارشی است که به طور اثربخش با این عصاره معالجه می‌شود.

خیلیی از مطالعات نشان داده اند که این گیاه قادراست مسائلی همانند مریضی کرون، زخم‌های گوارشی و دیگر آشفتگیات دستگاه گوارش را معالجه کند.

اگر شما نیز از زخم رنج می‌برید، استفاده عصاره آلوئه ورا به مدت حداقل ۳-۴ هفته، قادراست سودمند و اثربخش باشد.

تثبیت سیستم ایمنی بدن

آشامیدنی‌هایی که از آلوئه ورا آماده می‌شوند فایده سم زدایی طبیعی خواهند داشت و همین امر سیستم گوارش را خوب شدن می‌قسمتد و به طور اثربخش سبب پاکسازی آن می‌شود.

در چنین تقویتی میزان جذب مواد غذایی زیاد شدن نمایان می‌کند و همین امر به خوب شدن جریان خون و نیز کیفیت مواد غذایی در داخل سلول‌ها یاری می کند.

وقتی که خون انسان با اکسیژن پر می‌شود قادراست به طور خودکار مواد غذایی زیادتری را در اختیار سلول‌ها قرار دهد. تندرستی سلول‌ها نیز سبب می‌شود جسم قدرت زیادتری در برابر عفونت‌ها داشته باشد و همین امر به تثبیت سیستم ایمنی جسم می‌انجامد.

این گیاه قادراست باکتری‌های زیان آور را خنثی کند و خصوصیات جوان گنندگی آن سبب می‌شود جسم سالم تر و شاداب تر بماند.

مطالعات متعدد نشان داده است که این فایده به دلیل پلی ساکاریدهایی است که در آلوئه ورا یافت می‌شود.

توقفپرورش سلول‌های سرطانی

همانطور که در قسمت‌های قبلی این مقاله بیان کردیم، آلوئه ورا به تثبیت سیستم ایمنی جسم یاری می‌کند.

مصرف ژل آلوئه ورا قادراست به طور اثربخش تومورهای سرطانی را نابود سازد.

بر اساس مطالعه ای که در مجله International Immunopharmacology منتشر شد، پلی ساکاریدهای موجود در آلوئه ورا شامل بعضی ماکروفاژهای اثربخش هستند که حجم وسیعی از نیتریک اکسید را تولید می‌کنند. نیتریک اکسید نیز فایده ضد توموری دارد.

در طبیعت معالجه ای، روش‌های بی حد و حصری برای جلوگیری از سرطان وجود دارد و روش‌های مبتنی بر آلوئه ورا تایید شده هستند.

با این حال بعضی از پژوهشگران بر این باورند وقتی که آلوئه ورا به تنهایی مورد مصرف قرار می گیرد نقادراست بیشتر اثربخش باشد به همین خاطر ترکیبی از گیاهان متفاوت قادراست فرایند معالجه را سرعت قسمتیدن به کند.

مناسبتر است قبل از آغاز به استفاده مواد گیاهی برای معالجه سرطان از دکتر خود مشورت بخواهید.

خوب شدن و معالجه پیامد جانبی پرتومعالجه ای

در معالجه سرطان همواره از پرتومعالجه ای مصرف می‌شود. در چنین تقویتی همواره بیماران پیامد جانبی را تجربه می‌کنند.

کاربردمحلی ژل آلوئه ورا در ناحیه ای که پرتو معالجه ای انجام می‌شود قادراست تاثیر تسکین دهندگی داشته باشد و جواب معالجه را شتاب بقسمتد.

اگر آب آلوئه ورا بنوشید می توانید از تاثیر آن بر روی خوب شدن سوختگی های دراثر پرتو معالجه ای مصرف نمایید.

معالجه درماتیت

از وقت‌های قدیم آلوئه ورا برای خوب شدن تقویت و مسائل پوستی مورد مصرف قرار گرفته است.

ژلی که از داخل آلوئه ورا استخراج می‌شود مناسبترین ماده طبیعی برای خراشیدگی‌های پوست است و به از دست دادن علامت‌های پیری پوست یاری می‌کند.

امروزه زیادتر محصولات مواظبت از پوست در برگیرنده عصاره آلوئه ورا هستند.

در حال حاضر زیادتر کارشناسان پیشنهاد می‌کنند از محصولات شامل آلوئه ورا برای مواظبت از پوست مصرف شود.

در حقیقت، اگر شما این گیاه را در منزل داشته باشید می‌توانید قسمت کوچکی از برگ آن را ببرید، ژلش را استخراج نمایید و به صورت طبیعی و خام بر روی پوست خود اعمال نمایید. این شیوه معالجه ای خیلی اثربخشتر و مناسبتر از زیادتر کرم‌های گران قیمتی است که در بازار یافت می‌شود.

زیادتر مردم ترجیح می دهند آب آلوئه ورا بنوشند که همین امر نیز سبب خوب شدن تندرستی پوست می‌شود. این گیاه همینطور در معالجه جای نیش، بثورات، آکنه و پسوریازیس یاری می کند.

زیاد شدنپرورش مو

آلوئه ورا یکی از گزینه های تایید شده برایپرورش طبیعی موهاست. محصولات وابسته با مویی که شامل آلوئه ورا هستند به خوب شدن تندرستی موها وپرورش آن یاری بی‌شماری خواهند کرد.

شما می‌توانید ژل آن را بر روی پوست سر بمالید و از آن برای معالجه ریزش مو مصرف نمایید.

این گیاه آنزیمی در خود دارد که برای ترویجپرورش مو خوب است.

شامپوی آماده شده از آلوئه ورا قادراست جریان خون را خوب شدن بقسمتد و استرس و فشارهای روحی را از شما دور سازد. در حقیقت فایده ضد التهابی آن قادراست در معالجه مریضی‌های متفاوت سودمند باشد. اگر به طور منظم از شامپوی آلوئه ورا مصرف می‌نمایید می‌توانید مطمئن باشید که از ریزش مو در امان خواهید بود.

کم شدن درد آرتروز

آلوئه ورا یکی از موادی است که فایده ضد التهابی شگفت انگیزی دارد. همین امر سبب می‌شود این گیاه برای معالجه دردهای ارتروز خوب باشد.

آب آلوئه ورا در تسکین تورم و التهاب خیلی اثربخش است. همانطور که می‌دانید تورم و التهاب با تقویت آرتروز در رابطه است. در حقیقت، اعمالمحلی آلوئه ورا بر روی ناحیه متورم یا آشامیدن آب آن قادراست نتایج مثبتی بر روی دردهای آرتروز داشته باشد.

تسکین درد مفاصل و عضلات

فایده ضد التهابی آلوئه ورا اثر مثبتی بر روی درد مفاصل و عضلات دارد.

اعمالمحلی ژل آلوئه ورا قادراست التهاب موجود در مفاصل را تسکین بقسمتد.

آب آلوئه ورا را نیز می‌توان برای کم شدن التهاب جسم مورد مصرف قرار داد.

بعضی از مطالعات نشان داده اند مردمی که به طور منظم و برای دو هفته آب آلوئه ورا می‌نوشند خوب شدن قابل توجهی در التهاب خود خواهند داشت.

با این حال این موضوع تنها وقتی کارساز خواهد بود که رژیم خوراکی شما برای همین منظور مرتب کردن شده باشد. بایست استفاده گوشت قرمز، شکر، شیر، خوراکی های سرخ شده و آرد سفید را کم شدن دهید.

معالجه زخم

آلوئه ورا یک معالجه طبیعی برای زخم است.

اگر به صورت خارجی مورد مصرف قرار گیرد قادراست یک گزینه خوب برای خوب شدن زخم‌های جسم باشد. در زیادتر موارد، آلوئه ورا هنظیر یک ماده جادویی عمل می کند.

آب آلوئه ورا قادراست زخم را ببندد و فرایند خوب شدن را سرعت قسمتیدن به کند.

در زیادتر مطالعات انجام شده، پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که آلوئه ورا قادر است به طور اثربخش سوختگی‌های درجه سوم را خوب شدن بقسمتد و هرچه سریع تر پوست سالم را جانشین پوست سوخته نماید.

در بعضی از موارد ژل آلوئه ورا قادراست زخم‌های دراثر تیراندازی را خوب شدن بقسمتد.

معالجه مسائل قاعدگی

عصاره آلوئه ورا قادراست مسائل وابسته با قاعدگی را کمتر نماید. استفاده آب نیز برای خوب شدن دردهای قاعدگی خیلی اثربخش است.

تسکین وضعیت تهوع

وضعیت تهوع امکان پذیر است به دلیل علت ها متعددی همانند استفاده خوراکی های آلوده، دارا بودن ویروس یا آنفلونزا یا شیمی معالجه ای ایجاد شود. معالجه‌های متعددی برای وضعیت تهوع وجود دارد با این حال امروزه زیادتر مردم ترجیح می‌دهند از گزینه های طبیعی مصرف کنند. اغلب، وضعیت تهوع از آشفتگیاتی که در شکم یا دستگاه گوارش وجود دارد نشئت می‌گیرد.

کم شدن میزان قندخون

آلوئه ورا برای کم شدن میزان قند خون مورد مصرف قرار می گیرد. استفاده آلوئه ورا تاثیرات مثبتی بر روی کم شدن میزان قند خون دارد.

نتایج مطالعات نشان می‌دهد که آلوئه ورا در معالجه دیابت سودمند است.

جلوگیری از استرس اکسیداتیو

ژل آلوئه ورا لبریز از ویتامین‌هایی همانند ویتامین B12، ویتامین B1، ویتامین B2، ویتامین B6، ویتامین A، ویتامین E، ویتامین C، Niacin و اسید فولیک است. این ویتامین‌ها برای عملکرد درست جسم ضروری و الزامی اند. سیستم دفاعی جسم با استفاده منظم آب آلوئه ورا قوی باقی می‌ماند و قادراست شما را از شر اثرات زیان آور استرس اکسیداتیو حفظ نماید.

تسکین علامت‌های رفلاکس اسید معده

رفلاکس اسید معده به مری به اشتباه به عنوان یک مریضی شناخته شده است. این در حافهرست که رفلاکس تنها علامت ای است که در برگیرنده سوزش سر دل و ناراحتی مردم است.

در اصل، شما می‌توانید برای خوب شدن تقویت خود معالجه های طبیعی را امتحان نمایید. یکی از این معالجه‌های طبیعی مصرف گیاه آلوئه وراست. با این حال مناسبتر است در چنین تقویتی از استفاده خوراکی های سرخ کرده و خوراکی های فرآوری شده پیشگیری نمایید.

کم شدن کلسترول و تری گلیسیرید

ژل آلوئه ورا قادراست به طور خودکار کیفیت جسم را خوب شدن بقسمتد و دیگر مواد موجود در جسم همانند کلسترول و گلوکز را تعدیل نماید.

این گیاه قادر است به طور اثربخش میزان کلسترول و تری گلیسیرید را کم شدن دهد.

بلوبری نیز یک ماده قدرتمند برای کم شدن کلسترول است. قبل از اینکه بخواهید از داروهای شیمیایی برای خوب شدن تقویت خود مصرف نمایید بایست این معالجه طبیعی را امتحان نمایید.

خوب شدن عملکرد سیستم قلبی-عروقی

عصاره آلوئه ورا ذخیره خون را شتاب می‌قسمتد و قادراست آن را تصفیه کند. این موضوع رسانش اکسیژن به دیگر هیکل‌های جسم را زیاد شدن می‌دهد. همین امر سبب می شود عملکرد هیکل‌هایی همانند مغز و قلب خوب شدن یابد.

درنتیجه، آلوئه ورا قادراست به طور غیر مستقیم خون تازه‌ای برای جسم فراهم آورد.

معالجه مریضی‌های لثه

مریضی دندان و لثه را نیز می‌توان با آلوئه ورا معالجه کرد.

شما می توانید این معالجه‌های خانگی را امتحان نمایید. پودر آلوئه ورا را بر روی مسواک خود قرار دهید و سپس با آن مسواک بزنید. پودر آلوئه ورا قادراست درد لثه و مریضی های وابسته با آن را تسکین بقسمتد. حتی اگر آب آلوئه ورا را می‌نوشید باز هم می‌توانید لثه های سالمی داشته باشید.

کافیست مایع آلوئه ورا را غرغره نمایید. همینطورتلاش نمایید استفاده ویتامین D را زیاد شدن دهید.

نگهداری خوراکی ها

کارشناسان بر این باورند که لایه نازکی از ژل آلوئه ورا قادراست به عنوان یک ماده نگهدارنده طبیعی برای خوراکی ها عمل کند.

در عمل، بعضی از کارشناسان، خوراکی ها را در ژل آلوئه ورا فرو برده و در دمای یخچالمراقبت کرده اند. این خوراکی ها بدون ژل آلوئه ورا در عرض ۷ روز از بین رفته بودند اما به یاری آلوئه ورا بیش از ۳۵ روز دست نخورده باقی ماندند.

زیادتر دانشمندان بر این باورند که چنین تاثیری قادراست بعد جدیدی را در صنایع خوراکی ایجاد کند.

مطالعات و تحقیقات زیادتر نشان داده است که قرار دادن میوه و سبزیجات در آلوئه ورا به طور اثربخش قادراست E.coli را کم شدن دهد و آن را تازه نگه دارد.

زیاد شدن اکسیژن خون

در بعضی از مطالعات پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که آلوئه ورا به زیاد شدن اکسیژن خون یاری می‌کند. با این حال شواهد زیادتری برای تایید این موضوع احتیاج است.

تاخیر در فرایند پیری

آلوئه ورا یکی از مواد اصلی در زیادتر محصولات مواظبت از پوست است که قادراست شادابی پوست را حفظ کند و به تندرستی آن بیفزاید.

آلوئه ورا قادراست چین و چرک صورت را از بین ببرد و ظاهر جوانتری برای شما به ارمغان بیاورد.

فایده ضد پیری آلوئه ورا بر روی پوست به مناسبی کار می‌کند.

فایده آلوئه ورا سبب شده است این ماده بتواند به شتاب در لایه‌های متعدد پوست نفوذ کند. این گیاه حتی قادراست به استخوان‌های جسم نیز نفوذ کند.

همینطور بخوانید: خصوصیات آلوئه ورا برای جوش صورت