چگونه زیر بغل را سفید کنیم؟ | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

چگونه زیر بغل را سفید کنیم؟ | مجله پوست و مو


مناسبترین شیوه های خانگی برای معالجه و برطرف کردن سیاهی زیر بغل

اگر زیر بغل (به انگلیسی : Armpit) جسم تان گرفتار تیرگی شده به جای ناراحتی و مصرف مواد شیمیایی مآسیب می توانید به مرور با مواد خانگی و طبیعی پوست خود را روشن نمایید. در دنباله چندین شیوه خانگی برای روشن و سفید شدن جسم تان را مورد تحقیق قرار می‌دهیم.

مقاله توصیهی: خصوصیات کندر برای پوست

لیموترش

لیموترش‌ها شامل سفیدکننده‌هایی طبیعی هستند. همینطور ضد میکروب هم هستند، درنتیجه با مصرف لیموترش، نه تنها زیر بغل تان سفید، بلکه تمیز و سرحال هم خواهد شد. ماهیت اسیدی لیموترش، یک فایده عالی برای روشن کردن پوست زیر بغل است، و اگر به طور مرتب از آن مصرف نمایید، بزودی زیر بغل تان هم رنگ پوست هیکل‌های دیگرتان خواهد شد.

پودر زردچوبه

پودر زردچوبه با فایده دارویی بی‌شماری یکی از باارزش ترین ادویه جات هند است، میزانی از پودر زردچوبه را با ۲ قاشق کشک و ۱ قاشق آرد آمیخته نمایید و به مدت ۳۰ دقیقه بر روی میزان زیر بغل بگذارید و بعد بشورید. این کار را ۲ بار در هفته برای یک ماه انجام دهید تا فرق را ببینید.

آمیخته آب و جوش شیرین

ترکیبی از آب و جوش شیرین (به انگلیسی : baking soda)هم یک معالجه خانگی بی‌نظیر دیگر برای سفید کردن تیرگی زیر بغل است. آمیخته را بسازید و زیر بغل تان را بطور کامل به آن آغشته نمایید. کمی‌صبر نمایید، سپس زیر بغل تان را بشویید. هنظیر لیموترش، بایست مدتی این راه معالجه ای را مصرف نمایید تا نتایج نمایانی بدست بیاورید.

خیار

خنکی موجود در خیار سبب جوتنی و شادابی پوست می‌شود. آب خیار را با میزانی زردچوبه در بخش مورد دید بزنید و بعد از چند دقیقه بشورید.

آرد نخود با شیر یا ماست

شما به چند قاشق خوراکی خوری آرد نخود و ماست ساده یا شیر نیاز دارید. آرد را با ماست یا شیر ترکیب نمایید و آمیخته بدست آمده را به زیر بغل تان بمالید. اگر کثیف شدن ملافه‌هایتان باارزش نیست، می‌توانید بگذارید این آمیخته در طول شب روی پوست تان بماند. از آنجایی که کاملا طبیعی هستند، تاثیر سوءی نخواهند داشت. اگر می‌خواهید نتیجه‌ی سریع‌تری بگیرید، می‌توانید میزانی آبلیمو هم به آن بیفزایید.

مقاله توصیهی : خصوصیات روغن کنجد برای پوست صورت و مو

سیب زمینی

سیب زمینی نه تنها مزه مناسبی دارد بلکه در معالجه تیرگی اثربخش است، آب سیب زمینی را بگیرید و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست زیر بغل بگذارید هم چنین از سیب زمینی رنده شده هم می توانید مصرف نمایید.

اگر در مصرف‌ی هر کدام از آن راه‌ها، هرگونه بازتاب یا حساسیتی رخ داد، معالجه را متوقف نمایید. حتی اگر تغییر رنگ غیر طبیعی یا نشانه ها دیگری مشاهده کردید، مناسبتر است به یک کارشناس پوست و مو رجوع نمایید.