خواص خرما - 14 خاصیت شگفت انگیز خرما برای سلامت انسان | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

خواص خرما - 14 خاصیت شگفت انگیز خرما برای سلامت انسان | مجله پوست و مو


خرما، پربار از چربی، کلسیم، سولفور، آهن، پتاسیم، فسفر، منگنز، مس، منیزیم و دیگر مواد معدنی و ویتامین هاست که تمام این ها برای تندرستی جسم خیلی سودمندند.

بعضی از کارشناسان بر این باورند که میل کردن یک عدد خرما در روز برای دارا بودن رژیم خوراکیمناسب و سالم الزامی است. مزایای خیلی بیشتر خرما سبب شده است این میوه یکی از مناسبترین مواد تشکیل دهنده برای پیشرفت عضلات باشد.

اهمیت غذا ای خرما:

خرما منشا مناسبی از ویتامین ها و مواد معدنی متفاوت است. این میوه منشا پربار از انرژی و فیبر است. مواد معدنی الزامی همانند کلسیم، آهن، فسفر، سدیم، پتاسیم، منیزیم، روی در آن یافت می شود. این ماده در برگیرنده ویتامین هایی همانند تیامین، ریبوفلاوین، Niacin، فولات، ویتامین A و K است.

۱۴ فایده خرما

اگرچه خرما اهمیت غذا ای خیلی بیشتری دارد اما به زمان انتخاب بایست دقت شود زیرا میزان آن ها خیلی چسبنده است و قادراست ناخالصی های بیشتری را به خود جذب کند. به همین خاطر بایست خرمایی را استفاده نمایید که به درستی بسته بندی شده است.

اعتماد حاصل نمایید که خرما را به مناسبی می شویید. اینکار سبب حذف ناخالصی های موجود در آن می شود. خرما را در رژیم خوراکی خود بگنجانید تا بتوانید از مزایای آن بهره مند شوید. در دنباله ۱۴ فایده خرما برای تندرستی را تحقیق میکنیم:

 1. خرما برای تسکین یبوست:

خرما اکثر به عنوان یک ماده خوراکی ملین در دید گرفته می شود. به همین خاطر مردمی که از یبوست رنج می برند می توانند از این ماده و مزایای آن به مناسبی مصرف کنند.

برای دستیابی به تاثیر ملینی خرما، بایست آن را یک شب در آب خیس نمایید و سپس آن را صبح زمان میل نمایید. این ماده میزان بالایی از فیبر محلول را در خود دارد که برای اجابت مزاج خیلی سودمند است و قادراست علامت های یبوست را تسکین بقسمتد.

 1. تثبیت استخوان ها با استفاده خرما:

مقادیر قابل توجهی از مواد معدنی که در خرما یافت می شود آن را به یک ماده خوراکی عالی برای تثبیت استخوان ها و جنگیدن با مریضی های دردناک و ناتوان کننده همانند پوکی استخوان تبدیل کرده است. خرما شامل سلنیم، منگنز، مس و منیزیم است و تمام این مواد معدنی در پیشرفت استخوان های قدرتمند و تثبیت آن سودمند هستند. پس خرما میل کنید و استخوان های خود را تثبیت نمایید.

 1. معالجه آشفتگیات روده:

نیکوتین موجود در خرما قادراست برای معالجه گونه های متفاوتی از آشفتگیات روده سودمند باشد. استفاده مداوم آن قادراست به جلوگیری ازپرورش پاتوژن ها یاری کند وپرورش باکتری های سودمند در روده را زیادتر نماید. خرما در برگیرنده فیبر محلول و نامحلول است و قادراست برای سیستم گوارش نیز سودمند باشد.

 1. خرما برای معالجه کم خونی:

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم، خرما در برگیرنده میزان بالایی از مواد معدنی است که قادراست برای تقویت متفاوتی سودمند باشد. میزان بالای آهن در آن سبب شده است یک مکمل خوراکی عالی برای مردمی باشد که از کم خونی رنج می برند. میزان بالای آهن در خرما قادراست کم خونی را خوب شدن بقسمتد، میزان انرژی جسم را زیادتر کند و خستگی را کمتر نماید.

مزایای خرما برای بدن

 1. معالجه آلرژی با خرما:

یکی از دلبرا ترین خصوصیت های خرما، حضور سولفور ارگانیک در آن است. این ماده بیشتر در مواد خوراکی یافت نمی شود اما مزایای بیشتری برای جسم دارد. به عنوان مثال قادراست بازتاب های آلرژیک و آلرژی های فصلی را کم شدن دهد. بر اساس مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۲، ترکیب سولفور ارگانیک قادراست اثر مثبت بر روی مردمی داشته باشد که از آلرژی فصلی رنج می برند.

مردمی که چنین تقویتی را تجربه می کنند می توانند از خرما به مناسبی بهره مند شوند.

 1. فایده خرما برای زیاد شدن وزن:

خرما بایست در رژیم خوراکی سالم برای زیاد شدن وزن قرار گیرد. این ماده در برگیرنده شکر، پروتئین و دیگر ویتامین های الزامی است. اگر خرما با خمیر خیار استفاده شود قادراست وزن را در وضعیتمناسب نگه دارد. یک کیلوگرم از خرما در برگیرنده ۳۰۰۰ کالری است. البته نبایست چنین حجم از خرمایی را در یک روز میل کنید. اگر لاغر هستید و می خواهید وزنتان را زیادتر نمایید یا اگر تلاش می نمایید حجم عضلات را خوب شدن بقسمتید، خرما میل کنید.

 1. زیاد شدن انرژی با خرما:

خرما در برگیرنده شکر طبیعی همانند گلوکز، فروکتوز و ساکاروز است. به همین خاطر قادراست میان نوبت عالی برای زیاد شدن انرژی باشد. زیادتر مردم خرما را به عنوان عصرانه میل می کنند. اکثر وقتی که در باشگاه، بیرون از منزل یا منزل ورزش می نمایید احساس خستگی خواهید داشت. میل کردن چند عدد خرما قادراست انرژی از دست رفته را برگرداند.

 1. حفظ تندرستی سیستم عصبی:

ویتامین های موجود در خرما سبب شده است این ماده برای تثبیت سیستم عصبی و عملکرد آن خیلی عالی باشد. پتاسیم یکی از مواد تشکیل دهنده اصلی است که قادراست سیستم عصبی را سالم نگه دارد.

این ماده قادر است هوشیاری مغز را خوب شدن بقسمتد و شتاب فعالیت های آن را زیادتر کند. به همین خاطر خرما یک ماده خوراکی شگفت انگیز برای مردمی است که سیستم عصبی شان مناسب کار نمی کند.

خصوصیات خرما برای تندرستی

 1. خصوصیات خرما برای خوب شدن تندرستی قلب:

خرما در حفظ تندرستی قلب نیز سودمند است. وقتی که آن را به مدت یک شب در آب خیس می نمایید و صبح میل می نمایید، می توانید از تاثیرات مثبت آن بر روی قلب نیز بهره مند شوید. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم این ماده پربار از پتاسیم است.

مطالعات انجام شده نشان می دهد پتاسیم قادراست ریسک دچار به سکته و دیگر مریضی های وابسته با قلب را کم شدن دهد.

همینطور خرما یک راه سالم و البته خوشمزه برای کم شدن میزان کلسترول در جسم محسوب می شود. کلسترول بالا سبب زیاد شدن ریسک دچار به مریضی های قلبی می شود.

 1. معالجه ضعف زناشویی با خرما:

مطالعات انجام شده نشان می دهد خرما در زیاد شدن هوس زناشویی نیز اثربخش است. چند عدد خرما را در شیر تازه بز خیس نمایید سپس آن ها را با همان شیر در آمیخته کن بریزید و مناسب آمیخته نمایید. سپس اندکی هل و عسل به آن اضافه نمایید.

این ترکیب برای زیاد شدن قدرت زناشویی و کم شدن نازایی ایجاد شده به دلیل آشفتگیات متعدد سودمند خواهد بود. در سال ۲۰۰۶، تاثیر خرما و روغن آن بر روی عملکرد زناشویی مردم مورد مطالعه قرار گرفت. این مطالعه نشان داد میزان بالای estradiol و فلاونوئید در آن قادراست تعداد اسپرم ها را زیاد شدن دهد.

 1. جلوگیری از کوری شبانه:

خرما مزایای خیلی بیشتری برای جسم دارد. این ماده قادراست برای جنگیدن با تقویت متفاوتی که بر روی گوش، بینی و گلو تاثیر می گذارند مورد مصرف قرار گیرد. وقتی که خرما به شکل خمیر در می آید و بر روی اطراف چشم مالیده می شود یا به طور متداولی میل می گردد، قادراست تکرار کوری شبانه را کم شدن دهد. این روش در نواحی روستایی مورد مصرف قرار می گیرد.

 1. تسکین مستی با خرما:

خرما به عنوان یک معالجه خانگی برای تسکین مستی دراثر استفاده بیشتر الکل مورد مصرف قرار می گیرد. این ماده قادراست تسکین سریعی را فراهم کند و تاثیر الکل را از بین ببرد. خرما همینطور قادر است تاثیر باقی مانده از الکل را در صبح روز بعد نیز کمتر نماید. برای اینکه نتیجه مناسبتری گرفتن نمایید، آن را یک شب در آب خیس نمایید و صبح میل نمایید.

 1. خرما برای معالجه اسهال:

خرمای رسیده در برگیرنده پتاسیم است که قادراست یک ماده اثربخش در معالجه اسهال باشد. هضم آن ها آسان است و قادراست ماهیت غیر قابل پیش بینی اسهال مزمن را تسکین بقسمتد. فیبر محلولی که در خرما وجود دارد قادراست به تسکین اسهال یاری کند.

 1. جلوگیری از سرطان معده:

پژوهشگر
نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ عاشقانه قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد