چگونه بیشتر کالری بسوزانیم؟ 20 بهترین راه کالری سوزی سریع | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

چگونه بیشتر کالری بسوزانیم؟ 20 بهترین راه کالری سوزی سریع | مجله پوست و مو


کم شدن وزن احتیاجمند تغییرات جدی در روش زندگی است. افزون بر این شما بایست ۳۵۰۰ کالری بسوزانید تا بتوانید ۴۵۳ گرم وزن کم نمایید. اگر بتوانید هر روزه ۵۰۰ کالری کم نمایید قادر خواهید بود در یک هفته ۴۵۳ گرم از وزن خود بکاهید.

کم شدن کالری احتیاجمند تغییر در عادت‌های هر روزه است. اگر این تغییر به مناسبی صورت گیرد نتایج بلند مدتی به همراه خواهد داشت. یک تغییر کوچک که بتواند هر روزه ۵۰۰ کالری بسوزاند اثر خیلی مناسبی خواهد داشت.

برای اینکه بتوانید به اهداف کم شدن وزن خود دست یابید مناسبتر است دنباله مقاله را بخوانید تا با روش‌های کم شدن کالری آشنا شوید:

 1. به جای ساندویچ از سالاد مصرف نمایید:

دو برش بزرگ از نان به همراه سس مایونز در محدوده ۵۵۰ کالری وارد جسم شما می‌کند. شما می‌توانید به جای مصرف ساندویچ از سالاد مصرف نمایید.

 1. از آشامیدن نوشابه و دیگر آشامیدنی های قندی چشم پوشی نمایید:

نوشابه ها را از فهرست خود خارج نمایید و به جای آنان آب بنوشید.

 1. از قهوه سیاه مصرف نمایید:

یک اسپرسوی بزرگ بدون شکر ۲۲۰ کالری خواهد داشت.در حالیکه یک فنجان قهوه سیاه تنها ۲ کالری دارد. اگر شما عادت دارید هر روزه دو فنجان قهوه اسپرسو با شکر استفاده نمایید بایست بدانید که ۵۵۰ کالری وارد جسم شما می‌شود.

 1. از یخ قهوه یا آیس کافه مصرف نمایید:

مصرف یخ قهوه قادراست اثر خیلی مناسبی بر روی کم شدن کالری داشته باشد.

 1. خوراکی را آهسته‌تر بجوید:

اگر بتوانید هر لقمه را دو بار بجوید، قادر خواهید بود خوراکی ی کمتری میل کنید و زودتر سیر شوید. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد شما می‌توانید با آهسته جویدن خوراکی در هر نوبت خوراکی ۱۰۰ الی ۱۲۰ کالری کمتر گرفتن نمایید. درنتیجه در روز ۴۰۰ کالری کمتر وارد جسم شما می‌شود.

 1. تشنگی خود را با ترکیب آب و لیمو بر طرف نمایید:

به جای اینکه تشنگی خود را با نوشابه‌های زیان آور رفع نمایید مناسبتر است یک لیموی تازه را بردارید و آب آن را داخل یک فنجان آب بریزید. با نمیل کردن هر لیوان نوشابه تقریبا ۲۰۰ کالری کمتر وارد جسم می‌شود.

 1. خوراکی ی خود را در منزل بپزید:

مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۴ نشان داد مردمی که شام خود را در منزل پخته بودند، کالری کمتری نیز گرفتن کرده بودند.تلاش نمایید صبحانه و نهار و شام خود را در منزل آماده نمایید.

 1. نشستن‌های زیاد را کم نمایید:

مطالعات انجام شده در مایوکلینیک نشان می‌دهد مردمی که در طول روز در حال حرکت و فعالیت هستند نسبت به دیگر مردم ۳۵۰ کالری زیادتر می‌سوزانند.

 1. از گارسون بخواهید قبل از آوردن خوراکی روی میز نصف آن را داخل یکبار استفاده بریزد:

در این صورت قادر خواهید بود به طور متوسط ۷۵۰ کالری کمتر استفاده نمایید. تحقیقات دانشمندان نشان می دهد یک نوبت خوراکی متداولی در زیادتر کشورها شامل بیش از ۱۵۰۰ کالری است درنتیجه اگر شما بتوانید نصف این میزان را میل کنید کالری کمتری وارد جسم می‌شود و وزنتان نیز کمتر خواهد شد.

 1. به جای مصرف گوشت دنده از گوشت راسته مصرف نمایید:

اینکار سبب می‌شود ۷۰۰ کالری کمتر وارد جسم شود. ۴۵۳ گرم گوشت دنده در یک رستوران تقریبا ۱۴۰۰ کالری دارد. اما استیک آماده شده از گوشت راسته تنها ۷۰۰ کالری خواهد داشت.

 1. در بین میل کردن خوراکی قاشق و چنگال را زمین بگذارید و شتاب میل کردن را کم نمایید:

کم کردن شتاب خوراکی میل کردن قادراست در استفاده کالری کمتر به شما یاری کند. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد با اینکار مردم می‌توانند ۵۰۰ کالری کمتر وارد جسم کنند.

 1. سعی نمایید ۷ الی ۸ ساعت بخوابید:

داشتن خواب به اندازه برای کم شدن وزن خیلی اثربخش است. در این شیوه شما قادر هستید بیش از ۳۰۰ کالری بسوزانید. مطالعات و تحقیقات نشان می‌دهد که فقدان خواب نه تنها شتاب متابولیزم جسم را کمتر می‌کند بلکه اشتهای مردم برای میل کردن مواد شیرین را نیز زیاد شدن می‌دهد.

همینطور بخوانید: چگونه با خوابیدن وزن کم کنیم؟
 1. قبل از میل کردن صبحانه ورزش نمایید :

اینکار قادراست ۳۵۰ کالری کمتر وارد جسم کند. مطالعه انجام شده در ژاپن نشان می‌دهد وقتی که مردم قبل از صبحانه ورزش می‌کنند۲۸۰ کالری زیادتر از وقت‌های دیگر سوزانده خواهد شد.

 1. نان خود را با روغن زیتون پر ننمایید:

تنها چند برش از نان قادراست ۵۰۰ کالری وارد جسم کند درنتیجه احتیاج نیست روغن زیتون نیز به آن اضافه نمایید. بله روغن زیتون جزو مواد سالم محسوب می‌شود اما قادراست کالری زیادتری وارد جسم کند.

اگر می‌خواهید از مزایای روغن زیتون بهره مند شوید مناسبتر است آن را با نان نخورید.

 1. جلوی آینه خوراکی میل کنید:

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد وقتی که مردم خود را در زمان خوراکی میل کردن ببینند، گزینه‌های سالم تری را انتخاب خواهند کرد و ۴۰۰ کالری کمتر وارد جسم می‌شود.

 1. پیاده روی خود را به صورت ترکیبی انجام دهید:

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که اضافه کردن مدت وقت کوتاه و سریع به پیاده روی قادراست بیش از ۲۰ درصد کالری بسوزاند. این بدین معناست که یک پیاده روی یک ساعته قادراست به اسانی ۹۰ تا ۱۲۰ کالری بسوزاند.

قرار گرفتن دربرابر هوای سرد کالری زیادتری می‌سوزاند زیرا جسم حساسیت زیادتری به هورمون گرسنگی لپتین خواهد داشت.

مطالعات نشان می‌دهد مردمی که سه ساعت از روز خود را در هوای سرد می گذرانند ۲۵۰ کالری زیادتر می‌سوزانند.

مقاله مرتبط: کم شدن وزن با پیاده روی
 1. میل کردن چیپس و سالسا را فراموش نمایید:

این مواد لبریز از چربی و نمک هستند و می‌توانند بیش از ۶۴۵ کالری وارد جسم کنند.تلاش نمایید تا جایی که می‌توانید از میل کردن این مواد پرهیز نمایید.

 1. به جای گوشت از قارچ مصرف نمایید:

مطالعات انجام شده نشان داده است مردمی که قارچ را جانشین گوشت قرمز می‌کنند ۴۴۴ کالری کمتر وارد جسم خود خواهند کرد.

 1. در طول نوبت خوراکی ، موبایل خود را کنار بگذارید:

مردمی که در طول نوبت خوراکی خود به موبایل نگاه می‌کنند، احساس سیری نخواهند کرد و خوراکی ی زیادتری استفاده می‌کنند. همین امر سبب می‌شود کالری گرفتنی زیاد شدن نمایان کند.تلاش نمایید وقت میل کردن خوراکی ذهن خود را از موارد دیگر پاک نمایید و تنها تمرکز خود را به میل کردن تخصیص دهید.

استرس نیز قادراست هورمون‌های ذخیره کننده چربی را فعال کند و مردمی که احساس استرس می‌کنند ۱۰۴ کالری زیادتر وارد جسم خواهند کرد.

 1. آدامس بجوید و آب زیادتری بنوشید:

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد جویدن آدامس بدون شکر به مدت یک ساعت در صبح، سبب می‌شود ۶۷ کالری کمتر وارد جسم شود. همین کار را می‌توانید در بعد از ظهر نیز تکرار نمایید.

همینطور مردمی که یک الی سه لیوان آب اضافی در روز می‌نوشند ۲۰۵ کالری کمتر وارد بدنشان خواهد شد.