دلايل درد قفسه سينه (۷ علت درد قفسه سینه که حمله قلبی نیست) | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

دلايل درد قفسه سينه (۷ علت درد قفسه سینه که حمله قلبی نیست) | مجله پوست و مو


یکی از دردهای شایعی که امکان پذیر است برای هرکسی رخ دهد درد قفسه سینه است که در این مقاله میخواهیم علت ها اصلی این درد رو مورد تحقیق قرار دهیم.

دلیل رایج درد قفسه سینه

اغلب درد قفسه سینه به عنوان حمله قلبی در دید گرفته می شود اما مریضی‌های متعدد دیگری نیز وجود دارد که قادراست این علامت را برانگیختن نماید.

بعضی از این مریضی‌ها زیادتر از اینکه حاد و جدی باشند، ازاردهنده هستند و بعضی می‌توانند خیلی حاد باشند.

اگر شما دردی در قفسه سینه خود دارید و ۱۰۰ درصد در مورد دلیل ایجاد آن مطمئن نیستید مناسبتر است با دکتر یا اورژانس ارتباط بگیرید. در این مقاله قصد داریم ۷ مورد از تقویتی را معرفی کنیم که قادراست سبب ایجاد درد قفسه سینه شود.


سوزش سر دل:

اگر بدانید مردم، علامت‌های رفلاکس اسید معده را با حمله قلبی اشتباه می‌گیرند حتما شگفت زده و متعجب خواهید شد اما علت های وجود دارد که به این مریضی سوزش سر دل می‌گویند.

رفلاکس اسید معده به مری وقتی رخ می‌دهد که محتویات معده شخص که در برگیرنده اسید نیز هست به سمت مری باز می‌گردد. همانطور که می‌دانید اسید معده فایده اسیدی خیلی بیشتری دارد. درنتیجه حس سوزش در پشت جناغ در این تقویت ایجاد می‌شود. اسید معده تقریبا PH دو را دارد.

رفلاکس گاه به گاه در زیادتر مردم رایج است و بی قراری در مورد آن وجود ندارد اما اگر رفلاکس هفته ای دو بار یا حتی زیادتر از آن رخ دهد امکان پذیر است به رفلاکس اسید معده به مری مبتلا شده باشید.

اگر این مریضی به طور معالجه نشده رها شود قادراست با گذشت وقت به اسم، احتقان قفسه سینه و تقویتی منجر شود که به آن مری بارت می‌گویند. این موضوع اقبال پیشرفت مریضی‌هایی همانند سرطان را زیاد شدن می‌دهد.

مقاله مرتبط: راه های جلوگیری از سوزش معده

فشار عضلانی:

امکان پذیر است شما نیز هنظیر زیادتر مردم فشار عضلانی را با تقویت جدی همانند حمله قلبی اشتباه بگیرید.

زیادتر مردمی که با درد قفسه سینه به دکتر رجوع می‌کنند بی قرار حمله قلبی هستند. بعد از تحقیق سابقه دکتری مریض می‌توان دلیل ایجاد چنین دردهایی را شناسایی داد.

در بعضی از موارد بلند کردن یک جسم سنگین قادراست چنین دردی را ایجاد کند. دکتران انتظار ندارند مریض بتواند فرق بین حمله قلبی و فشار عضلانی را شناسایی دهد اما به عنوان یک قانون کلی بایست بدانید که اگر شما قفسه سینه را فشار دهید و درد زیادتر حس نمایید به احتمال بیشتر اسیب عضلانی اسکلتی خواهید داشت.


کوستوکندریت(عفونت غضروف متصل به دنده):

محدوده ۱۳ الی ۱۶ درصد از بزرگسالانی که با درد قفسه سینه به دکتر رجوع می کنند مبتلا به تقویتی هستندکه به آن کوستوکندریت می‌گویند.

این مریضی عفونت غضروفی است که دنده را به استخوان سینه متصل می‌کند. اگرچه دکتران همیشه نمی‌توانند علت ها ایجاد چنین تقویتی را حدس بزنند اما به دید می‌رسد مقصر اصلی این سرگذشت از عفونت‌های ویروسی تا اسیب به قفسه سینه متغیر باشد.

عموما، مردم وقتی که این ناحیه را فشار می‌دهند گونهی حس فشار بر روی دیواره قفسه سینه احساس می‌کنند. در چنین تقویتی دکتر قادراست با تحقیق سابقه دکتری یا انجام معاینات متفاوت مریضی را شناسایی دهد. در ابتدا دکتر تلاش می کند وجود مریضی‌های قلبی یا دیگر تقویت حاد را شناسایی دهد.

اگر مبتلا به کوستوکندریت باشید درد قفسه سینه در عرض چند روز یا چند هفته خوب شدن نمایان می‌کند. در این تقویت مصرف مسکن‌های بدون نسخه نیز قادراست یاری کننده باشد.


زونا:

ویروسی که سبب ایجاد آبله مرغان می‌شود حتی بعد از خوب شدن نقاطی که در جسم ایجاد شده است در داخل جسم باقی می‌ماند. در حقیقت این ویروس قادراست در بزرگسالی نیز مجدد فعال شود و تقویتی را ایجاد نماید که به آن زونا گفته می‌شود.

اولین علامت زونا در برگیرنده خارش و سوزش پوست است. اگر ناحیه بالای قفسه سینه تحت اثر این مریضی قرار گرفته باشد امکان پذیر است درد دراثر آن با حمله قلبی یا دیگر مریضی‌های قلبی اشتباه گرفته شود. با اینحال چند روز بعد، راش‌های پوستی ظاهر می‌شود و به دنبال آن تاول‌هایی در جسم دیده خواهد شد.

اگر فکر می‌نمایید به زونا مبتلا شده اید بایست با دکتر مشورت نمایید. داروهای ضد ویروسی قادراست درد را کمتر کند و طول دوره بروز نشانه ها را کوتاه تر نماید.

البته این موضوع تنها وقتی صادق خواهد بود که این داروها را در عرض ۷۲ ساعت بعد از ظاهر شدن راش پوستی استفاده نمایید. اگر دیر متوجه مریضی زونا شده باشید دکتر به جای تجویز داروهای ضد ویروسی، از مسکن مصرف خواهد کرد.


پریکاردیت(التهاب و تورم غشای دور قلب):

اگر در عرض چند روز گذشته با عفونت ویروسی دست و پنجه نرم کرده باشید امکان پذیر است به طور ناگهانی با درد تیز و شدیدی در قفسه سینه از خواب بیدار شوید.

در این تقویت احتمال دارد به مریضی پریکاردیت مبتلا شده باشید که گونهی عفونت در لایه‌های بافتی است که قلب را احاطه کرده است. عفونت‌های تنفسی اکثر مقصر اصلی این سرگذشتست اما دیگر موارد همانند آشفتگیات خود ایمنی نظیر لوپوس و آرتریت روماتوئید نیز قادراست در دچار به پریکاردیت دخیل باشد.

اگرچه پریکاردیت همواره بدون ریسک است اما قادراست کیفیت زندگی مردم را تحت اثر خود قرار دهد. دکتر قادراست تقویت شما را بعد از انجام سی تی اسکن ، EKG و اشعه ایکس از قفسه سینه شناسایی دهد.

اگر خوش اقبال باشید این مریضی در عرض چند روز یا چند هفته با استآسان کردن و استفاده مسکن هایی همانند ایبوپروفن خوب شدن نمایان می‌کند.


پانکراتیت(التهاب لوزالمعده):

اینکه درد قفسه سینه به دلیل حمله قلبی نیست علت نمی‌شود که مریضی شما پرمخاطره نباشد. یکی از این تقویت با عنوان پانکراتیت حاد شناخته می‌شود که التهاب ناگهانی پانکراس است که درست پشت معده واقع شده است.

درد شدید شکمی قادراست به سمت قفسه سینه نیز کشیده شود. درد دراثر مریضی پانکراتیت همواره درد شدیدی است. در اکثر موارد، پانکراتیت وقتی اتفاق می‌افتد که سنگ کیسه صفرا سبب ایجاد التهاب در پانکراس می‌شود. این موضوع در خانم ها شیوع زیادتری دارد.

اگر فکر می‌نمایید به پانکراتیت مبتلا شده اید، بایست هرچه سریع ‌تر به دکتر رجوع نمایید. برای گرفتن آنتی بیوتیک و خوب شدن تقویت امکان پذیر است ناچار شوید چند روز در بیمارستان بمانید. دکتر از شما می‌خواهد ازمایش خون و دیگر تست ها را انجام دهید.


مریضی عروق کرونری:

مریضی عروق کرونری(CAD) گونهی مریضی قلبی است که با جمع شدنپلاک‌ها در شریان‌هایی ایجاد می‌شود که خون مورد احتیاج قلب را تامین می‌کند.

در تاثیر گذشت وقت، کلسترول در دیواره شریان‌ها رسوب می‌کند و همین امر قادراست جلوی جریان خون را بگیرد و سبب ایجاد درد در قفسه سینه شود. با اینکه CAD قادراست حملات قلبی ناگهانی را ایجاد کند، قادراست به نارسایی قلبی و آریتمی منجر شود.

اگر به این مریضی مبتلا هستید ، دکتر شما امکان پذیر است استاتین را آغاز کند و یک استنت در شریان‌ها قرار دهد. البته در چنین تقویتی
نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ عاشقانه قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد