طرز تهیه انواع اسکراب خانگی برای صورت و بدن | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

طرز تهیه انواع اسکراب خانگی برای صورت و بدن | مجله پوست و مو


به دنبال راهی تازه برای افزودن زیبایی و مواظبت از پوست خود هستید؟ به جای گشت‌زدن در مغازه­ها و سفارش محصولات آنلاین، خودتان ساختن یکی از این محصولات لوکس زیبایی را امتحان نمایید.

اسکراب بدن، ماسک صورت، نمک و روغن حمام، راهکارهای ساده و قطعاً بدون هزینه آنچنانی است که به دست خود شما مهیا می شود و لبریز از موادغذایی و جانشین عالی مواد گران قیمت هستند.


اسکراب جسم قهوه

کاربرد: نرم­کننده و مرطوب­کننده فوری

طرز تهیه: میزان مساوی از پودر قهوه و شکر را ترکیب نمایید. گلیسیرین سبزیجات (در فروشگاه­های مواد خوراکی موجود است) یا روغن زیتون اضافه نمایید تا وقتی که به غلظت مطلوب برسید. دو قاشق خوراکی خوری دارچین و چند قطره عصاره وانیل یا روغن خوشبو اضافه کرده و آمیخته نمایید.


نمک حمام اسطوخودوس

کاربرد: تسکین عضلات خسته و ذهن

طرز تهیه: دو فنجان نمک اپسوم را با یک فنجان نمک دریایی در کاسه‌ای آمیخته نمایید. چند قطره روغن اسطوخودوس را برای رنگ و بافت اضافه نمایید و سپس با قاشق ترکیب را داخل شیشه یا کیسه پارچه‌­ای بریزید.


ماست و عسل؛ اسکراب صورت

کاربرد: لایه بردار و روشن کننده پوست

طرز تهیه: به میزان مساوی ماست و عسل بردارید (برای یک ماسک از هر کدام یک قاشق خوراکی خوری به اندازه است) اندکی جوز و دارچین روی آن بپاشید که برای رسیدن خون به پوست و خوب شدن چرخش خون مصرف می­شود.

ماسک را داخل یک شیشه مربا بریزید و یک دستور استفاده با این پیام روی آن بچسبانید: “محدوده ۵ دقیقه روی صورت بگذارید و سپس پوست نرم و شفاف را بشویید.”

مقاله مرتبط: خصوصیات عسل

اسکراب شکر قهوه‌­ای وانیلی

کاربرد: برداشتن سلول­های مرده پوست و نرم کردن نقاط زبری مثل سر زانو و آرنج.

طرز تهیه: دو فنجان شکر قهوه­‌ای و یک فنجان شکر را تا وقتی که یکدست شوند، آمیخته نمایید. محدوده یک فنجان (با توجه به غلظت مورد دیدتان) روغن بادام و یک قاشق خوراکی خوری عصاره خالص وانیل اضافه نمایید و تا وقتی که نرم شود هم بزنید. در یک ظرف شیشه‌­ای در بسته آن رامراقبت نمایید.


اسکراب نعناع برای پا

کاربرد: برای انرژی قسمتیدن و نرم‌شدن پای خسته

طرز تهیه: یک فنجان شکر در کاسه بریزید. به آرامی اندکی روغن نارگیل (که در مایکروفر گرم شده است) بیفزایید تا وقتی که به غلظت مطلوب برسید. چند قطره روغن نعناع اضافه نمایید. در نهایت مواد را در یک شیشه بریزید.

همینطور بخوانید: مناسبترین اسکراب پا

اسکراب نمک پرتقال و لیمو

کاربرد: نرم‌کردن و لایه‌بردای ضمن تثبیت حاصل از روغن مرکبات

طرز تهیه: دو فنجان نمک اپسوم را با یک فنجان روغن زیتون آمیخته نمایید. لیموی تازه و پرتقال برای عطر و رنگ بیفزایید.


روغن حمام گل رز

کاربرد: رطوبت پوست و تمدد اعصاب

طرز تهیه: یک فنجان روغن نارگیل را به مدت ۳۰ دقیقه یا تا وقتی که بافت کره‌­ای خود را از دست بدهد، در مایکروفر گرم نمایید. به آرامی آن را در گلاب بچکانید تا ترکیب خوشبو شود. گلبرگ گل اضافه نمایید و در بطری چوب پنبه دار بریزید.


اسکراب لب پرتقالی

کاربرد: صاف کردن لب­های ترک خوره و پوسته شده

طرز تهیه: دو قاشق خوراکی خوری شکر دانه‌دار را با چند قطره روغن ویتامین E (در داروخانه‌ها موجود است) آمیخته نمایید. دو قاشق خوراکی خوری روغن نارگیل و چند قطره آب پرتقال تازه (ترجیحاً با لرد) اضافه نمایید تا وقتی که به یک ترکیب غلیظ برسید. در یک قوطی با این برچسبمراقبت نمایید: “آمیخته را روی لبها ماساژ دهید سپس با پارچه مرطوب تمیز نمایید.”


ر
نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ عاشقانه قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد