کاهش وزن با متوقف کردن هورمون های چاق کننده | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

کاهش وزن با متوقف کردن هورمون های چاق کننده | مجله پوست و مو


زیادتر مردم بر این باورند که زیاد شدن وزن اکثر به دلیل زیاد شدن کالری و انجام ندادن تمرینات ورزشی است. برای زیادتر مردم، مسئله زیاد شدن وزن به دلیل کارکرد اشتباه هورمون‌هایی است که در جسم وجود دارد. تحقیقات نیز هنوز در این مورد دنباله دارد و مطالعات متفاوت نتایج متعددی دنبال داشته است. امکان پذیر است شما در حال حاضر اطلاعاتی در مورد مسائل هورمونی داشته باشید. بعضی از مسائل هورمونی همانند عدم تعادل انسولین یا تیروئید قادراست بر روی وزن تاثیر بگذارد. اما به دلیل داشته باشید که بعضی از هورمون‌ها نیز وجود دارند که بر روی شکل و هیکل شما اثر می‌گذارند. در این مقاله همراه ما باشید تا با هم این موارد را مرور کنیم.

وجود لپتین بیشتر قادراست اشتهای شما را زیادتر کند:

تحت تقویت طبیعی این هورمون از سلول‌های چربی شما ازاد می‌شود از طریق رگ‌های خونی به مغز می‌رسد. این کار سبب ارسال سیگنال‌هایی می شود که نشان می‌دهد شما سیر شده اید. اما عملکرد لپتین با استفاده گونه ویژهی از قند به نام فروکتوز گرفتار آشفتگی می‌شود. این قند در میوه‌ها و خوراکی های فرآوری شده یافت می‌گردد. وقتی که میزان اندکی از فروکتوز را استفاده می‌نمایید اتفاق ویژهی نمی‌افتد و تمام چیز مناسب پیش می‌رود. اما اگر میزان بیشتری از آن را استفاده نمایید( ۵ بار در روز میوه میل کنید یا از خوراکی های فرآوری شده ای مصرف نمایید که شکر افزوده شده دارند) کبد شما نقادراست با شتاب خوب فروکتوز را پردازش کند و از آن به عنوان سوخت مصرف نماید. در چنین تقویتی جسم شما این قند را به چربی تبدیل می کند و آن را به عنوان تری گلیسیرید به جریان خون می‌فرستد. این موضوع منجر به ته نشنین شدن چربی در کبد و دیگر بخش‌های جسم می‌شود. هرچقدر تعداد فروکتوزهایی که به چربی تبدیل می‌شود زیادتر باشد، میزان لپتین نیز زیاد شدن نمایان می‌کند زیرا چربی سبب تولید لپتین می‌شود. وقتی که میزان هورمون زیادتر شد، جسم شما به پیام‌های آن مقاوم می گردد. با وجود لپتین، مغز نقادراست سیگنال‌های سیری را گرفتن کند. در چنین تقویتی شما آغاز به میل کردن خوراکی ی زیادتر می‌نمایید و اضافه وزن خواهید داشت.

کورتیزول بیش از اندازه به زیاد شدن وزن منجر می‌شود:

هورمون کورتیزول که به عنوان هورمون استرس شناخته شده است قادراست برای خانم‌هایی که قصد کم شدن وزن دارند مسائل بیشتری ایجاد کند.وقتی که میزان کورتیزول در جسم زیاد شدن نمایان می‌کند، جسم را تشویق می‌کند قند خون را به چربی تبدیل کند و آن را به مدت زیاد ذخیره نماید. ذخیره سازی چربی به این روش برای اجداد ما که در تقویت قحطی قرار می‌گرفتند خیلی سودمند بود و می‌توانست جان آن‌ها را نجات دهد.اما این روزها چنین موضوعی نقادراست سودمند باشد. واضح است که کم شدن استرس در زندگی به مهار این هورمون یاری خواهد کرد. اما یک مسئله دیگر نیز در این زمینه وجود دارد. آشامیدن هر روزه قهوه که قادراست میزان کورتیزول را زیاد شدن دهد سبب می‌شود چربی در جسم ذخیره گردد.

استروژن بیشتر در جسم سبب پیشرفت سلول‌های چربی می‌شود:

استروژن یکی از هورمون‌های باارزش در جسم خانم‌هاست. با این وجود اگر میزان استروژن در جسم زیاد شدن نمایان کند سبب چاقی در مردم می‌شود. در میزان طبیعی، استروژن بامناسب حفظ کردن تولید انسولین به دارا بودن هیکلی مناسب به شما یاری می‌کند. اما وقتی که میزان استروژن در جسم زیاد شدن نمایان می‌کند، قادراست به یک دستگاه زیاد شدن وزن تبدیل شود. وقتی که خوراکی می‌خورید، میزان قند خون زیاد شدن نمایان می‌کند. انسولین هنظیر یک بادیگارد میزان قند خون را با فرستادن گلوکز به سه محل متفاوت در جسم کم شدن می‌دهد. وقتی که انسولین به مناسبی کار می‌کند و در میزان نرمال خود قرار دارد، مقادیر اندکی از گلوکز را به کبد ارسال می‌کند و مقادیر بیشتری آن را به عنوان سوخت در اختیار عضلات جسم قرار می‌دهد. وقتی که سالم هستید و هیکل مناسبی دارید، پانکراس شما میزان خوبی از انسولین را تولید می‌کند.اما وقتی که میزان استروژن زیاد شدن نمایان می‌کند،سلول‌هایی که انسولین تولید می‌کنند نمی‌توانند کار خود را به درستی انجام دهند. در چنین تقویتی جسم شما امکان پذیر است به انسولین مقاومت نشان دهد. در این وضعیت انسولین میزان گلوکز کمتری به کبد و عضلات می‌فرستد، میزان قند در جریان خون زیاد شدن نمایان می کند و در نهایت گلوکز به عنوان چربی در جسم ذخیره می‌شود. بافت چربی قادراست چهار برابر حد طبیعی گسترش یابد تا خود را با ذخیره سازی گلوکز سازگار کند. مناسب حالا سوال اینجاست که میزان استروژن چگونه زیاد شدن نمایان می‌کند؟ گوشت یکی از علت ها اصلی زیاد شدن آن است. وقتی که گوشت استفاده می نمایید فیبر کمتری وارد جسم می‌شود. تحقیقات انجام شده نشان داده است که گیاهخواران زیادتر از دیگر مردم فیبر استفاده می‌کنندو فیبر به جسم یاری می‌کند وضعیت طبیعی خود را حفظ کند. استروژن اضافی از جسم دفع می‌شود. وقتی که فیبر کمتری استفاده شود میزان استروژن نیز در جسم زیاد شدن نمایان می‌کند. گوشت همینطور شامل چربی است.

محاصره شدن تستوسترون قادراست میزان متابولیسم جسم را کندتر کند:

شما هر روز با میزان بیشتری از سموم مواجه هستید. این سموم شامل افت کش‌ها، حشره کش‌ها، خوراکی های اصلاح شده، هوای آلوده و محدوده شش هورمون غیرطبیعی در گوشت است. سموم همینطور در کرم‌های صورت، داروهای تجویز شده، خوراکی های فرآوری شده، رژلب، قوطی تن ماهی و دیگر مواد وجود دارد. زیادتر این سموم همانند آفت کش‌ها، پلاستیک‌ها و مواد شیمیایی صنعتی وقتی که جذب جسم می‌شوند هنظیر استروژن رفتار می‌کنند. کارشناسان بر این باورند که قرار گرفتن بیش از اندازه جسم در برابر سموم قادراست علت مناسبی برای کم شدن سن بلوغ دختران و نشان دادن رفتارهای دخترانه در پسران باشد.این سموم ویژه که Xeno-estrogens ندلگرمیه می‌شوند می‌توانند ریسک دچار به مریضی‌هایی همانند سرطان سینه، تخمدان و
نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ عاشقانه قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد