خواص خرمالو - 9 خاصیت جادویی خرمالو برای بدن | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

خواص خرمالو - 9 خاصیت جادویی خرمالو برای بدن | مجله پوست و مو


همانطور که می دانید خرمالو میوه خوشمزه و عجیب و غریبی است که زیادتر از یک ماده شیرین برای جسم منفعت دارد. خرمالو قادراست به بازسازیسریع تر جسم یاری کند، سبب کم شدن وزن شود، التهاب را کمتر نماید و جریان خون در جسم را زیادتر کند.

میوه خرمالو چیست؟

خرامالو نامی است که به نوع های متفاوت میوه های یکسان از خانواده Diospyros گفته می شود.

گونه های متفاوتی از خرمالو وجود دارد که در گروه های متفاوتی همانند خرمالوی ژاپنی، خرمالوی آمریکایی، خرمالوی سیاه و خرمالوی هندی طبقه بندی می شود. همه ی این خرمالو ها اهمیت غذا ای مشابهی دارند و می توانند مزایای خیلی بیشتری برای تندرستی جسم داشته باشند فقط بعضی از موارد همانند محتوای فیبر و مواد آلی در بعضی از آن ها مختلف است.

اگرچه دوست داشتنیترین خرمالو بومی چین است اما در عرض صد سال گذشته این میوه به کشورهای دیگر نیز پیشرفت نمایان کرده است. این موضوع نشان می دهد مردم کشورهای متفاوت جهان از سال ها پیش از این میوه مصرف می کردند.

اهمیت خوراکی خرمالو:

این میوه لبریز از ویتامین A، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین B6 و نیز فیبر خوراکی، منگنز، مس، منیزیم، پتاسیم و فسفر است. خرمالو همینطور شامل مواد آلی همانند کاتچین، گالوکاتچین،بتولینیک اسید و مواد کارتنوئیدی متفاوت است. فهرست بلند بالایی از برتری های این میوه به دلیل حضور ویتامین ها و مواد معدنی است که ذکر کردیم.

۹ فایده خرمالو

اجازه دهید نگاهی به مزایای این میوه برای تندرستی جسم بیندازیم.

  1. خرمالو برای جلوگیری از سرطان:

این میوه کوچک و خوشمزه لبریز از فاکتور های ضد سرطانی، آنتی اکسیدان هاست که قادراست توانایی جسم برای جنگیدن با رادیکال های آزاد را تثبیت کند، تندرستی کلی جسم را خوب شدن بقسمتد و در برابر مریضی های متفاوتی از بدنمراقبت کند.

رادیکال های ازاد محصولات فرعی متابولسیم سلولی هستند که می توانند سلول های سالم را به سلول های سرطانی تبدیل کنند و به هیکل های متفاوت ضرر برسانند.

خرمالو میزان بالایی از ویتامین C و A و نیز مواد فنولی همانند کاتچین و گالو کاتچین را دارد که می توانند از گونه های محتلفی از سرطان جلوگیری کنند. به همین خاطر اضافه کردن خرمالو به رژیم خوراکی قادراست شما را در برابر سرطان های متفاوت مصون دارد.

  1. تثبیت ایمنی جسم با استفاده خرمالو:

این میوه به دلیل وجود ویتامین C، قادراست قدرت سیستم ایمنی جسم را تثبیت کند. خرمالو یکی از میوه هایی است که میزان ویتامین C بالایی دارد و یک عدد از آن قادراست احتیاج هر روزه جسم به این ویتامین را برآورده کند.

ویتامین C سیستم ایمنی را برانگیختن می کند و تولید گلبول های سفید خون را زیاد شدن می دهد. همانطور که می دانید گلبول های سفید اولین خط دفاعی در برابر عفونت های میکروبی، قارچی و ویروسی است.

  1. استفاده خرمالو برای یاری به گوارش:

خرمالو نیز هنظیر دیگر میوه ها منشا مناسبی از فیبر است. این میوه قادراست ۲۰ درصد از احتیاج هر روزه جسم به فیبر را تامین کند.

فیبر به جسم یاری می کند مواد خوراکی را به روش اثربخشتری پردازش کند. فیبر اینکار را از طریق برانگیختن حرکات روده برای سرایت خوراکی ار سیستم گوارش ، برانگیختن ترشح صفرا و مایع گوارشی و تسکین علامت های اسهال و یبوست انجام می دهد.

به طور کلی میوه های پربار از فیبر همانند خرمالو می توانند تندرستی سیستم گوارش را زیاد شدن دهند و از جسم در برابر مریضی هایی همانند سرطان روده و دیگر مریضی هامراقبت کنند. همینطور این ماده قادراست به کم شدن وزن مردم یاری کند.

  1. جلوگیری از پیشرفت تومورها با میل کردن خرمالو:

به همراه فایده آنتی اکسیدانی موجود در این میوه که قادراست ریسک دچار به سرطان را کم شدن دهد، می توانید ریسک پیشرفت تومورها را نیز کم شدن دهید. همانطور که قبلا نیز ذکر کردیم، خرمالو شامل بتولینیک اسید است که ترکیب ضد توموری محسوب می شود. همین امر قادراست جلوی پیشرفت تومورها را در جسم بگیرد.

  1. خصوصیات خرمالو برای جلوگیری از پیری زودرس:

خرمالو پربار از ویتامین های متفاوتی است که از جمله آن ها می توان به ویتامین A، بتاکاروتن، لوتئین، لیکوپن و کریپتوزانتین ذکر کرد. این ویتامین ها به عنوان آنتی اکسیدان در جسم عمل می کنند و می توانند استرس اکسیداتیو را کم شدن دهند و از بروز علامت های پیری زودرس همانند چین و چروک، لکه های وابسته با زیاد شدن سن، مریضی آلزایمر، خستگی، از دست دادن بینایی، ضعف عضلانی و دیگر تقویت پیشگیری کنند.

  1. فایده تثبیت کننده بینایی خرمالو

موادی که در خرمالو یافت می شود مزایای تایید شده ای برای تندرستی چشم ها دارند. زآگزانتین ( عضوی از ویتامین ب کمپلکس) که در خرمالو یافت می شود قادراست به دلیل رفتار آنتی اکسیدانی خود ، تندرستی چشم را خوب شدن بقسمتد.

مطالعات انجام شده نشان می دهد این ترکیب قادر است دژنراسیون ماکولا را کم شدن دهد، آب مروارید را کمتر نماید و جلوی کوری شبانه را بگیرد.

  1. خرمالو، کنترل کننده فشار خون:

پتاسیم ماده معدنی دیگری است که در خرمالو یافت می شود. این ماده به عنوان وازودیلاتور عمل می کند و فشار خون را پایین می آورد. همین امر سبب می شود جریان خون به دیگر بخش های جسم زیاد شدن نمایان کند.

فشار خون پایین سبب کم شدن فشار بر روی سیستم قلبی عروفی می شود و جلوی مریضی های قلبی متفاوتی را می گیرد. خرمالو شامل مواد این چنینی است و قادراست فشار خون را پایین بیاورد.

  1. مرتب کردن جریان خون با میوه خرمالو:

پتاسیم افزون بر اینکه فشار خون را پایین تر می آورد قادراست منشا مناسبی برای مس باشد که ماده الزامی در ایجاد گلبول های قرمز جدید است. بدون مس، شما نمی توانید مواد الزامی برای ایجاد هموگلوبین زیادتر را کنترل نمایید.

جریان زیاد شدن یافته گلبول های قرمز سالم، عملکرد شناختی ، تن عضلانی، متابولیسم و میزان انرژی را خوب شدن می قسمتد و تریمم زخم را اسانتر می سازد.

  1. خرمالو برای خوب شدن فعالیت متابولیک:

خرمالو شامل عناصر ویتامین ب کمپلکس همانند فولیک اسید و تیامین است که تمام آن ها برای فرایندهای آنزیمی و عملکرد متابولیم الزامی هستند. این عناصر شما را مطمئن می سازد که عملکرد سیستم جسم به درستی انجام می شود و متابولیسم زیاد شدن نمایان می کند. خرمالو قادراست میزان انرژی را زیاد شدن دهد، تن عضلانی را زیادتر کند و گوارش را خوب شدن بقسمتد.

چگونه خرمالو را استفاده کنیم؟

شما می توانید این میوه را به صورت تازه، خشک شده، خام یا پخته استفاده نمایید.

پیامد خرمالو:

خرمالو قادراست فشار خون را به طور قابل توجهی کم شدن دهد. اگر گرفتار کم فشاری خون هستید از میل کردن آن پرهیز نمایید. در غیر اینصورت می توانید از میل کردن این میوه لذت ببرید.


نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ عاشقانه قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد