برای سم زدایی بدن چه چیزهایی بخوریم؟ رژیم غذایی پاکسازی بدن | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

برای سم زدایی بدن چه چیزهایی بخوریم؟ رژیم غذایی پاکسازی بدن | مجله پوست و مو


سم زدایی جسم با یاری غذا خوب مناسبترین روشی است که میتوانید به تندرستی‌تان یاری نمایید.

جسم ما به صورت هر روزه دربرابر آلاینده‌های متفاوتی است. وقتی که در ترافیک می‌نشینیم، هوای آلوده‌ای را نفس می‌کشیم. وقتی که از خوراکی های دریایی مصرف می‌کنیم امکان پذیر است دربرابر جیوه موجود در آن باشیم.

وقتی که آب می‌نوشیم امکان پذیر است در مورد آلاینده‌های سربی موجود در آن بی قرار باشیم. وقتی که شیر می‌خوریم بایست وجود کاراگینان را تحقیق کنیم.

خوشبختانه خوراکی های متعددی وجود دارد که قادراست سیستم دفاعی جسم را در برابر این سموم تثبیت کند.

  1. جوانه کلم بروکلی

مطالعه‌ای که در چین انجام شده نشان می‌دهد که استفاده آشامیدنی‌های ساخته شده از جوانه کلم بروکلی امکان پذیر است ریسکات وابسته با تندرستی در مورد آلاینده‌های هوا را کم شدن دهد.

بر اساس این مطالعه، جوانه کلم بروکلی دارای گلوکورافانین بالایی است. این ماده یک آنتی اکسیدان قوی است و قادراست در دفع سموم از جسم سودمند باشد.

پژوهشگران باور دارند بایست مطالعات زیادتری در مورد اثر آب جوانه کلم بروکلی انجام شود. شما می‌توانید آن را به ساندویچ یا سالاد خود اضافه نمایید و از آن در ساخت اسموتی‌ها بهره مند شوید.

همینطور بخوانید: خصوصیات کلم بروکلی
  1. کلم پیچ

مردمی که مبتلا به آسم و مریضی انسداد مزمن ریوی هستند،اگر ویتامین C پایینی داشته باشند زیادتر دربرابر آلاینده‌های هوا قرار دارند.

بر اساس مطالعات انجام شده در انگلستان؛ استفاده میوه و سبزیجاتی که شامل مقادیر بیشتری از ویتامین C هستند(همانند کلم پیچ) قادراست خط دفاعی جسم را تثبیت کند.

  1. روغن زیتون

مطالعات انجام شده اثر روغن ماهی و کپسول‌های روغن زیتون را در برابر آلاینده‌های موجود تحقیق کرده‌اند. یافته‌ها نشان می‌دهد روغن زیتون اثر مناسبتر و زیادتری دارد. نفس کشیدن در هوای آلوده سبب ایجاد فشار بر روی جسم می‌شود و قادراست سبب زیاد شدن فشار خون شود.

همین امر منجر به ایجاد سکته یا حملات قلبی خواهد شد. بعد از استفاده مکمل‌های شامل روغن زیتون؛ مردم شرکت کننده در مطالعه تنفس آسان تر و مناسبتری داشتند.

همینطور بخوانید: خصوصیات روغن زیتون
  1. دانه آفتابگردان

پژوهشگران دانشگاه لندن بر این باورند که ویتامین E قادراست عملکرد ریه‌ها را خوب شدن بقسمتد و اسیب دراثر ذرات معلق در هوا را کم شدن دهد. دانه آفتابگردان یکی از موادی است که ویتامین E خیلی بالایی دارد. شما می‌توانید این مواد را به سالاد خود اضافه نمایید.

همینطور بخوانید: برای سم زدایی کبد چه بخوریم؟
  1. چای سبز

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که استفاده چای سبز قادراست تسکین و آرامشی در برابر آلرژن‌های موجود در هوا همانند موی گربه،گرده و بعضی از مواد شیمیایی سمی ایجاد کند.

دانشمندان باور دارند که آنتی اکسیدان اصلی چای سبز یعنی EGCG امکان پذیر است هیستامین و ایمونوگلوبولین E (مواد مسئول برانگیختن واکنش) را مسدود کند.

  1. خوراکی های پروبیوتیکی

فلزات سنگین همانند سرب و جیوه در هوا، آب و خوراکی ها یافت می‌شود. پژوهشگران در حال حاضر به دنبال گونه های ویژهی از پروبیوتیک‌ها هستند که بتواند سموم را از جسم دفع کند و جلوی جذب این مواد را در داخل جسم بگیرد.

کلم ترش یکی از موادی است که شامل پروبیوتیک است و استفاده آن قادراست سودمند باشد.

همینطور بخوانید: پروبیوتیک چیست؟
  1. شیر

بر اساس مطالعات انجام شده، استفاده رژیم خوراکی سالم و لبریز از کلسیم قادراست جلوی جذب سرب در جسم را بگیرد. درنتیجه استفاده لبنیات را فراموش ننمایید.


نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ عاشقانه قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد