خواص روغن ویتامین ای (E) برای پوست و مو - 6 خاصیت روغن ویتامین ای | مجله پوست و مو

ناشر : دانلود آهنگ عاشقانه

خواص روغن ویتامین ای (E) برای پوست و مو - 6 خاصیت روغن ویتامین ای | مجله پوست و مو


آیا روغن ویتامین E برای پوست شما سودمند است؟ ویتامین E یک ماده غذایی و لبریز از آنتی اکسیدان هاست که سابقه استفاده آن برای پوست به زیادتر از ۵۰ سال می رسد.

تحقیقات علمی نشان داده اند که این ویتامین مزایای بیشتری برای مسائل شایع پوستی نظیر سوختگی، اسکار و زخم ها دارد. اگر به مواد تشکیل دهنده محصولات مواظبت از پوستی که به تازگی خریداری نموده اید نگاهی بیندازید، احتمالا ویتامین E را در خیلیی از آن ها خواهید یافت.

ویتامین E یک ماده شایع در هر دو گونه لوازم آرایشی طبیعی و غیرطبیعی است و همواره در این محصولات به عنوان تثبیت کننده طبیعی عمل می کند و قادراست زندگی سودمند محصولات آرایشی را زیاد تر نماید. درنتیجه افزون بر تمام مزایای درونی ویتامین E، این ماده دارای مزایای متفاوتی برای پوست و حتی برای موهای شماست که من به اختصار درباره هر کدام از آن ها توضیح خواهم داد.

مقاله مرتبط: تمام چیز درباره ویتامین E

۶ فایده روغن ویتامین ای

ویتامین E برای کدام بخش های جسم سودمند است؟ مزایای روغن ویتامین E به شرح زیر می باشند:

  1. محافظ از پوست و جنگیدن با رادیکال های آزاد

به عنوان یک آنتی اکسیدان، ویتامین E به عنوان ویتامینی شناخته شده که با رادیکال های آزاد جنگیدن می کند.

مطالعات نشان داده اند که زمان مصرفمحلی ، این ویتامین، قادراست از ضرر دیدن پوست به زمان قرار گرفتن دربرابر آفتابمراقبت نماید. یک مطالعه منتشر شده در مجله آکادمی پوست آمریکا، تاثیرات ویتامین C، ویتامین E و ترکیبی از دو آنتی اکسیدان را با مصرف یک الگو حیوانی مقایسه کرد.

پژوهشگران گرفتنند که ترکیبی از ویتامین هایمحلی C و E نسبت به مصرف آن ها به صورت مجزا دارای تاثیراتمراقبت از پوست قوی تری در برابر اشعه UV است. با این حال، هر دو ویتامین E و ویتامین C از پوست جسم در برابر نور خورشیدمراقبت می کنند و تاثیرات آفتاب سوختگی را کم شدن می دهند.

اما زمانی که این دو ویتامین با هم ترکیب شوند تاثیرات خیلی مناسبتری خواهند داشت.

  1. التیام خشکی پوست

به طور کلی، روغن ویتامین E ، روغنی خیلی پربار و اهمیتمند است و خیلیی از مردم، این ویتامین را به دلیل توانایی آن در خوب شدن خشکی پوست دوست دارند. نظیر روغن نارگیل، شما می توانید این روغن را بر روی پوسستان ماساژ دهید تا از خشکی آن پیشگیری نمایید.

  1. به التیام زخم یاری خواهد کرد

آیا روغن ویتامین E برای زخم های دراثر آکنه خوب است؟ یکی از کاربردهای شایع روغن ویتامین E ، مصرف آن برای معالجه زخم ها از جمله زخم های آکنه است.

در حالی که تحقیقات موجود در این زمینه نتایج ضد و نقیضی را نشان می دهند لکن، خیلیی از مردم از روغن ویتامین E برای معالجه جای زخم مصرف می کنند. یکی از مطالعات یک سو کور بالینی که نتایج مثبتی را در این ارتباط نشان می داد، در سال ۲۰۱۰ در مجله جراحی پلاستیک، بازسازیو زیبایی منتشر شد.

در این مطالعه، بچه های که به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند و ویتامین E را به صورتمحلی در ناحیه برش حداقل سه بار در روز به مدت ۱۵ روز ، قبل از جراحی و حداقل ۳۰ روز بعد از عمل جراحی به صورت دو بار در روز مصرف نموده بودند مورد تحقیق قرار گرفتند.

در همین حال، برای گروه کنترل از پمادمحلی پترولیوم مصرف شد که در محل زخم به همان روش مورد مصرف قرار می گرفت. نتایج نشان داد که در گروه ویتامین E هیچ کودکی وجود نداشت که به اسکار گسترش یافته مبتلا شده باشد، اما در گروه کنترل، ۵/۶ درصد از بچه ها پس از شش ماه زخم های گسترش یافته داشتند.

مقاله مرتبط: ماسک طبیعی معالجه جای زخم
  1. ویتامین E ضد چین و چروک است

خیلیی از مردم به دنبال راه های طبیعی اثربخش برای پیشگیری از چین و چروک و علامت های دیگر پیری هستند.

آیا می دانستید که برخی مردم کپسول روغن ماهی را باز کرده و آن را روی پوست خود ماساژ می دهند تا به جنگیدن با چروک ها بپردازند؟ این روش هم شیوه مناسبی است اما مناسبتر است به جای آن از روغن ویتامین E که یک گزینه ضد پیری طبیعی است مصرف نمایید چرا که با این کار دیگر شما بویی نظیر بوی ماهی نمی دهید.

روغن ویتامین E امکان پذیر است به خوب شدن خطوط و چین و چروک های صورت یاری کند و سبب تثبیت آنتی اکسیدان هایی شود که از شما در برابر ضرر های خورشیدیمراقبت می کند و سببپرورش سالم سلول های جدید پوستی تان می شود.

زمانی که این ویتامین هم به صورت غذا و هم به صورت مالیدنی مورد مصرف قرار گیرد، آنتی اکسیدان های تثبیت شده به جنگیدن با رادیکال های آزاد و پیری پوست، از جمله چین و چروک ها و نقاط تیره پوسستان خواهند پرداخت.

تعجب آور نیست که خیلیی از روغن های ضد پیری نظیر روغن جوجوبا به طور طبیعی شامل ویتامین E هستند. روغن ویتامین E قادراست به کم شدن خشکی پوست یاری کند و درنتیجه نشانه ها پیری را کمتر مشخص می سازد.

  1. ویتامین E تثبیت کننده مو

زمانی که شما به دنبال رفع نمودن خشکی موهایتان هستید و یا پوست سرتان خیلی خشک است می توانید روغن ویتامین E را برای موهای خود نیز مصرف نمایید.

به گفته پزشک استافورد برومند، “مطالعات متعددی انجام شده است که نشان می دهد روغن ویتامین E سبب زیاد شدن گردش خون در پوست سر می شود. “مصرف این روغن، مزمانا خون را در این منطقه به جریان انداخته و قادراست به خوب شدن تندرستی پوست و زیاد شدن قدرت فولیکول های موی شما یاری کند.

  1. روغن ویتامین E برای معالجه اگزما سودمند است

نشانه ها اگزما امکان پذیر است شامل خارش و التهاب پوست همراه با تاول ها و قسمت های خشک و خشنی باشد که امکان پذیر است به طور مداوم سر باز کرده، ترشح داشته باشند و پوسته پوسته شوند.

تحقیقات نشان داده اند که استفاده دوزهای کم ویتامین E به صورت غذا قادراست به معالجه اگزما یاری کند و هیچ نوع پیامد جانبی نیز نداشته باشد. یک کارآزمایی تصادفی دو سو کور و کنترل شده با دارونما، برای ارزیابی تاثیرات مکمل های ویتامین E ( 400 واحد بین المللی در روز) بر روی هفتاد نفر از مبتلایان به درماتیت آتوپیک خفیف تا متوسط که زیادتر به عنوان اگزما شناخته می شود، انجام شد.

به طور کلی، این مطالعه نشان می دهد که ویتامین E قادراست نشانه ها و کیفیت کلی زندگی مردم مبتلا به اگزما را خوب شدن قسمتد. متأسفانه، تحقیقات بیشتری در زمینه مصرف روغن ویتامین E به صورتمحلی برای تسکین اگزما انجام نشده است، اما شواهد نشان می دهد که این روغن امکان پذیر است تاثیر قسمتی مرطوب کننده هایمحلی را زیاد شدن دهد.


نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ عاشقانه قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد